Bibliografie: Česká divadelní historiografie v retrospektivě posledních desetiletí.

 
  Autor: LAZORČÁKOVÁ, Tatjana
Název: Česká divadelní historiografie v retrospektivě posledních desetiletí.
 
  LAZORČÁKOVÁ, Tatjana: Česká divadelní historiografie v retrospektivě posledních desetiletí. In: ŠTEFANIDES, Jiří (ed): O divadle 2008. Příspěvky pronesené na teatrologických konferencích v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci. O divadle na Moravě a ve Slezsku III, Olomouc 8.října 2008; Paměť divadla, Olomouc 9.-10. října 2008. Olomouc, Univerzita Palackého v Olomouci, fil. fakulta, katedra divadelních, filmových a mediálních studií 2009, s. 147 – 154.
Exc.: Pro druhou polovinu devadesátých let je příznačné postupné realizování náročnějších historiografických projektů, …….K nejobsáhlejším projektům patří zmapování sféry amatérského divadla od počátku až po konec 20. století – Cesty českého amatérského divadla (Praha 1998). Dlouhodobý projekt kolektivu autorů pod vedením Jana Císaře byl koncipován jako velkorysé systematické dílo faktografické, analytické i heuristické. Sleduje vývojové tendence i jednotlivé trendy, osobnosti, soubory, v teoretickém zobecnění se zabývá proměňujícími se estetickými kritérii i terminologií. (JV: O vkladu Místopisu ani Databáze se autorka nezmiňuje, byť sleduje vývoj až do roku konání konference.)
 
  Možnost výpůjčky:
kART
 
  Obor:
obecně
 
  Záběr:
celostátní
 
  Náplň:
obecně
 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Bibliografie

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':