Opony: Ostrava - Moravská Ostrava, Divadlo Antonína Dvořáka, alegorie práce, obchodu a umění, 1907, Hans Ruppert, nezachovala se

 
  Autor: Ruppert, Hans
Vročení: 1907
 
  Motiv: alegorie práce, obchodu a umění
 
  Hlavní opona, alegorie práce, obchodu a umění, vznikla v roce 1907 v ateliéru malířů Kautský & Rottonar ve Vídni, autorem byl Hans Ruppert. Roku 1927 poškozená byla dána na obnovu ostravskému malíři Vladimíru Kristinovi. Opona je nezvěstná.

Původní opona od ostravského malíře Hanse Rupperta, zobrazující alegorii Práce, Obchodu a Umění v podobě sedícího horníka shlížejícího na Moravskou Ostravu, se nezachovala. Na levé straně byl zobrazen Appolón ve svém slunečním voze a před ním postavy Merkura a Bohyně míru. Opona byla provedena vídeňskou firmou Kautsky & Rottonara.
Ex: http://www.theatre-architecture.eu/cs/internetove-museum.html?theatreId=77
 
  Bibliografie:
Šopák, Pavel: Proměny koncepce divadelních budov Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. In Almanach Národního divadla moravskoslezského 1919–1999, s. 129

http://www.theatre-architecture.eu/cs/internetove-museum.html?theatreId=77
 
  Historické užití:
budova dnešního Národního divadla moravskoslezského
 
  Současné užití:
nezvěstná
 
  Majitel/umístění:
nezvěstná
 
  Fyzický stav:
neexistuje, jen informace
 
  Tematická skupina:
Alegorie obecné
 
 

Související Texty

 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Organizace

 
 

Související Kalendárium

 
 

Související www odkazy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':