Opony: Čáslav, sál hostince U králevice, opona Dvě panny a nápis Osvětě, a. Gustav Havel, Jan Rieb a Fryč, 1861, nezachovala se

 
  Autor: Gustav Havel (Havle?), Jan Rieb a Fryč
Vročení: 1861
 
  1861 – 1867 nové divadlo U králevice podle plánu inž. A. Schulze (za 45 zl. – dříví darováno). Maloval Gustav Havel, příručí okresního úřadu, malíř pokojů Jan Rieb a Fryč. Opona: Dvě panny a nápis Osvětě. (Port)

První prosté divadelní jeviště čáslavských ochotníků bylo postaveno v hostinci „U králevice“ roku 1842, „celé divadlo sestavil a vymaloval“ pan Heš. V roce 1861 proběhla přestavba jeviště podle plánu krajského inženýra Aloise Schulze, malířskou výzdobu s mytologickými postavami na oponě provedli místní příručí okresního úřadu Gustav Havle a malíři Jan Rieb a Fryč.
http://www.theatre-architecture.eu/cs/internetove-museum.html?page=5&theatreId=139 (Pavel Panoch)
 
  Bibliografie:
PORT, Jan: Kartotéka, 195x, Národní muzeum, divadelní odd., badatelna, zásuvka 69, část divadla
 
  Historické užití:
divadlo U králevice
 
  Současné užití:
neexistuje
 
  Majitel/umístění:
neexistuje
 
  Fyzický stav:
neexistuje, jen informace
 
  Tematická skupina:
Alegorie obecné
 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Kalendárium

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':