Osobnosti: VEVERKOVÁ, roz. Kudrnáčová, Eva, Ústí nad Orlicí

 
  Datum narození: 11.6.1948
Datum úmrtí: 30.7.2012
Místo úmrtí: Ústí nad Orlicí
 
  Eva Veverková byla pedagožka, choreografka a zakladatelka souboru C-Dance v Ústí nad Orlicí. Více jak 30 let byla učitelkou tanečního oboru na ZUŠ v Ústí nad Orlicí. V roce 1983 založila soubor C-Dance při ZUŠ Ústí nad Orlicí. Vycházela z techniky Marty Grahamové a z českého duncanismu. Ve svých choreografiích uplatňovala moderní tanec s divadelními prvky. Po mnoho let náležela k předním choreografům v oblasti scénického tance v ČR. Její taneční soubor C-Dance se etabloval mezi nejlepšími taneční kolektivy v Čechách, zúčastňoval se pravidelně a úspěšně celostátních přehlídek v oboru scénického tance, ale i divadelních přehlídek včetně Jiráskova Hronova.  
  Bibliografie:
MIKULECKÁ, Šárka: Soubor C-Dance tančí už tři desítky let. Orlický deník, 25. 11. 2013, http://orlicky.denik.cz/kultura_region/soubor-c-dance-tanci-uz-tri-desitky-let-20131124.html (viz Texty)

PAPÁČEK, Josef: Běh na dlouhou trať s bolestnou vzpomínkou na Evu Veverkovou. Orlický deník, 22. 11. 2012, http://orlicky.denik.cz/kultura_region/beh-na-dlouhou-trat-s-bolestnou-vzpominkou-na-evu-veverkovou-20121122.html (viz Texty)

PAPÁČEK, Josef: Poslední tanec dotančila Eva Veverková. AS 4.8.2012. (viz Texty)

PROKEŠ, Lukáš: Neobvyklá gratulace Evě Veverkové. Orlický deník, 14. 6. 2008, http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/neobvykla-gratulace-eve-veverkove20080613.html (viz Texty)

PAPÁČEK, Josef: Smutná zpráva: Odešla Eva Veverková. Orlický deník, 4. 8. 2012, http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/smutna-zprava-odesla-eva-veverkova-20120804.html (viz Texty)
 
 

Související Texty

 
 

Související Soubory

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Videa

 
 

Související Obrázky

Veverková, Eva, C-Dance Ústí nad Orlicí, 2008


 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
 
Veverková, Eva, C-Dance Ústí nad Orlicí, 2008