Osobnosti: DRAŽĎÁKOVÁ, rozená Divišová, Jana

 
  Datum narození: 10.1.1940
Místo narození: Praha
 
  Od mládí se věnovala ochotnickému divadlu, toužila stát se herečkou, ale nebyla přijata na Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze. V roce 1959 nastoupila jako sekretářka do nově založeného Východočeského loutkové divadla (Drak) v Hradci Králové. Záhy se stala provozní tajemnicí, roku 1990 se stala ředitelkou a byla jí až do konce roku 2010.
Její teta byla herečka Jarmila Cmíralová (1930-2007), první manžel herec a také divadelní ředitel Vladislav Dražďák (1926-1996). (Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav, Orální historie českého divadla)

Více viz: Institut umění – Divadelní ústav / Virtuální studovna / Orální historie českého divadla: http://vis.idu.cz/OralHistory.aspx?id=6035
 
 

Související Geografické celky

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':