Přehlídky: Turnov, Turnovský drahokam (Liberecký kraj)

 
 

Ročníky přehlídky

 
  Turnovský drahokam – regionální postupová loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj s postupem na Loutkářskou Chrudim.
Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam se zrodila jako nesoutěžní setkání loutkářů v roce 1983. Následovalo pět ročníků. Po téměř devítileté přestávce jsme se v r. 1996 rozhodli na tradici navázat, a to se podařilo. Každým rokem se snažíme něco vylepšit. Vznikla Putovní cena dětského diváka Turnovský drahokam, dětská soutěž o loutku Kašpárka a posléze, se vznikem nových krajů, se podařilo TD povýšit na regionální postupovou přehlídku pro Liberecký kraj a Český ráj s postupem na Loutkářskou Chrudim.
 
  Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 578.

ZÁRUBA, Petr, Loutkářský soubor Na židli Turnov. Divadelní Hromada 2005, č. XLIV.
 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Přílohy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':