Ročníky přehlídek: Libochovice, Libochovické divadelní léto

 
  Přehlídka: Libochovice, Libochovické divadelní léto
Ročník: 17
Rok: 1974
Začátek: 7.5.1974
Konec: 14.6.1974
 
  XVII. Libochovické divadelní léto - přehlídka amatérských divadelních souborů.

Pořadatel:
SZK ROH SKLO UNION LIBOCHOVICE
pod záštitou:
Českého odborového svazu
chemického, papírenského, sklářského průmyslu a tisku Praha
Okresního kulturního střediska Litoměřice
MěstNV Libochovice
OOR Litoměřice a
ZV ROH SKLO UNION Libochovice,
KKS Ústí n. L.
 
  Účast souborů:
Klášterec nad Ohří, DS KD, Jerzy Zawieyski: VYSOKÁ STĚNA.

Dobkovice, DS OB, André Claude Puget: BLÁHOVÝ ČAS.

Děčín, DS ČAPEK KaSS, Ludovít Filan: MOTÝLI, cena MěV KSČ.

Chabařovice, DS J. K. TYL, G. Feydeau: DÁMSKÝ KREJČÍ.

Praha, DS MÁJ ÚKDŽ, Jan Drda: DALSKABÁTY, HŘÍŠNÁ VES, 2. cena, A. Nosek cena za scénu.

Libochovice, SZK ROH SCÉNA, Leonhard Huizinga: ŽÁDNÉ ZPRÁVY OD TÁTY.

Kralupy nad Vltavou, KaSS - DS SCÉNA, Suchovo-Kobylin: SVATBA KREČINSKÉHO.

Nejdek, DS ZKNP ROH, KDYBY VŠECHNY HOLKY SVĚTA. Hudební moralita podle Renčína, Aristofona, Jiráska a Klicpery.

Ústí nad Labem, MALÉ DIVADLO ZK ROH STZ, Lászlo Gyurko: ELEKTRO, MÁ LÁSKO, vítěz LDL, R. Felzmann, cena za režii, Hana Krausová cena za nejlepší herecký výkon.

Jablonec nad Nisou, DS TYL, Angelo Beolco Ruzzante: KOKETKA, cena za nejlepší mužský výkon Jan Maňaska za postavu Ruzzanta.

Libochovice, SZK ROH SCÉNA, Oswaldo Zahradník: SÓLO PRO BICÍ HODINY, 3. cena.

DĚTSKÁ PŘEDSTAVENÍ

Úštěk, DS ZDŠ, S. Lichý: JAK SE STAL RUMCAJS LOUPEŽNÍKEM.

Hoštka, OB, DS HVĚZDIČKY, J. Sypal: Z PEKLA ŠTĚSTÍ.

Kleneč, DS ZDŠ, Dagmar Jandová: ČARODĚJNÝ BÁL.

Libochovice, SZK ROH SCÉNA, J. Hanzálková: SLUNEČNÁ HELENKA.

Litoměřice, DS Okresní dům PO, J. Sypal: DOCELA OBYČEJNÉ DĚTI.



Vyhodnocení XVII.ročníku LDL

V soutěži se umístnily DS v tomto pořadí:

I.místo
DS Malé divadlo ZK ROH STZ Ústí n/L
Za divadelní hru
Lászlo Fyurko: Elektro, má lásko

II.místo
DS Máj ÚKDŽ Praha
Za divadelní hru
Jan Drda: Dalskabáty, hříšná ves

III.místo
DS Scéna SZK ROH Sklo Union Libochovice
Za divadelní hru
Oswaldo Zahradník: Sólo pro bicí hodiny


Zvláštní ceny:

Cena MěNV KSČ:
DS Karel Čapek KASS Děčín
Za divadelní hru L.Filan: Motýli


Cena poroty:
DS J.K.Tyl Jablonec nad Nisou
Za divadelní hru Angelo Beolco Ruzzante: Koketka


Cena diváka:
DS Jirásek ZKNP Nejdek
Za divadelní hru Pogoda – Dostál: Kdyby všechny holky světa


Cena za režii:

I.cena
Rudolf Felzmann - DS Malé divadlo ZK ROH STZ Ústí n/L
Za divadelní hru Lászlo Fyurko: Elektro, má lásko

II.cena
Josef Doležal – DS OB Dobkovice
Za divadelní hru A.C.Puget: Bláhový čas

III.cena
František Mikeš - DS Máj ÚKDŽ Praha
Za divadelní hru Jan Drda: Dalskabáty, hříšná ves


Cena za scénu:

I.cena
Alois Nosek - DS Máj ÚKDŽ Praha
Za divadelní hru Jan Drda: Dalskabáty, hříšná ves

II.cena
Jiří Kubovský – DS OB J.K.Tyl Žatec
Za divadelní hru Braginskij – Rjazanov: Sůva

III.cena
Vladimír Čajka - DS Jirásek ZKNP Nejdek
Za divadelní hru Pogoda – Dostál: Kdyby všechny holky světa


Za nejlepší ženskou roli:

I.cena
Hana Krauzová - DS Malé divadlo ZK ROH STZ Ústí n/L
Za postavu Elektry - Lászlo Fyurko: Elektro, má lásko

II.cena
Anděla Gottsmannová – DS OB Dobkovice
Za postavu Pernety – A.C.Puget: Bláhový čas

III.cena
Eva Jančáková - DS OB J.K.Tyl Žatec
Za postavu Sůvy - Braginskij – Rjazanov: Sůva


Za nejlepší mužskou roli:

I.cena
Jan Maňaska - DS J.K.Tyl Jablonec nad Nisou
Za postavu Ruzzanta - Angelo Beolco Ruzzante: Koketka

II.cena
Alexandr Maršák - DS Máj ÚKDŽ Praha
Za postavu faráře Ignáce Louli - Jan Drda: Dalskabáty, hříšná ves

III.cena
Ing.Vladimír Kaspar - DS Scéna SZK ROH Sklo Union Libochovice
Za postavu Roberta Stevenaarta – L.Huizing: Žádné zprávy od táty


Ceny ZO KSČ Sklo Union Libochovice za postavy v angažovaných hrách:

Ženy:
Miroslava Čížková – DS Scéna KASS Kralupy n/Vl
Za postavu Anny Atujevové – Suchovo-Kobylin: Svatba Krečínského

Muži:

Vladimír Hájek – DS KD Klášterec nad Ohří
Za postavu Dr.Ludvíka Darněviče – Jerzy Zawieyski: Vysoká stěna



Dětská představení:

I.místo
DS Scéna SZK ROH Sklo Union Libochovice
Za hru Jarmila Hanzálková: Slunečná Helenka

II.místo
DS ODP a mládeže Litoměřice
Za hru Jaroslav Sypal: Docela obyčejné děti

III.místo
Divadelní kroužek ZDŠ Úštěk
Za hru Václav Čtvrtek – Sáša Lichý: Jak se stal Rumcajs loupežníkem.
 
  Paralelní akce:
Slavnostní zahájení v Saturnově sále Státního zámku v Libochovicích.
Slavnostní zakončení a vyhodnocení XVII. LDL.
Na závěr veselice.
K tanci a poslechu hrají hudby SZK ROH, řídí s. Elman a s. Kokeš.
 
  Bibliografie:
80. let Scény Libochovice – Libochovické divadelní jaro – 49 ročníků. CD - KART.
 
 

Související Soubory

 
 

Související Bibliografie

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':