Ročníky přehlídek: Hronov, Jiráskův Hronov

 
  Přehlídka: Hronov, Jiráskův Hronov, Festival evropského amatérského divadla a CP ČR
Ročník: 80
Rok: 2010
Začátek: 29.7.2010
Konec: 7.8.2010
 
  VI. Festival evropského amatérského divadla (Festival středoevropské sekce AITA/IATA a mezidruhová přehlídka amatérského divadla ČR).

80. Jiráskův Hronov je koncipován jako mezinárodní festival amatérského divadla Středoevropské sekce AITA/IATA a současně jako celostátní mezidruhová přehlídka amatérského divadla, jako nesoutěžní přehlídka otevřená všem divadelním druhům, žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám.
Základní premisou JH je umožnění vzájemné mezinárodní a mezidruhové inspirace a setkání amatérských divadelníků i různých druhů a oblastí divadla, včetně příbuzných druhů scénického umění.

Pořádají NIPOS-ARTAMA Praha a Město Hronov
z pověření a za ekonomického přispění Ministerstva kultury ČR
a ve spolupráci těchto institucí:
Amatérská divadelní asociace, Central European Committee of the AITA/IATA, Česká sekce UNIMA, České středisko AITA/IATA, Klub přátel umění v ČR, Kulturní a informační středisko Hronov, Sdružení pro tvořivou dramatiku, Společnost Amatérské divadlo a svět, Svaz českých divadelních ochotníků a Volné sdružení východočeských divadelníků.
 
  Účast souborů:
Hlavní program:

Slovensko, Levoča, Levočská divadelná spoločnosť, Vlado Benko na motivy V. Pankoviča: PASTIER, r. Ladislav Péchy.

Praha, Antonín D.S. a Krvik Totr, Daniil Charms: JELIZAVETA BAM, r. Martin J. Švejda.

TANEC, TANEC...(vystoupení souborů scénického tance) -
Sedlec-Prčice, ZUŠ, na hudbu Thomase Newmana, choreografie Vendula Dědová: OBRAZY.
Jablonec nad Nisou, Parau Parau, na hudbu B. Smetany Má vlast – Vltava, Petra Endlerová a kolektiv souboru: KARLŮV MOST.
Plzeň, NOTA ZUŠ B. Smetany, na hudbu Eternal seekers a L. Dusilové, choreografie Lenka Jíšová a kolektiv souboru: SYNDROM NEKLIDNÝCH NOHOU.
Praha, Bandance, na hudbu Jáchyma Šolara, choreografie Jan Schmidt a kolektiv souboru: MOL??

Nizozemí, Zaandam, NEST, theatre group of the MUZtheater Zaandam, Suzanne Klomp a NEST: SMåLAND, r. Suzanne Klomp.

Karolinka, Divadelní soubor Jana Honsy, Martin Františák: NEVĚSTA, r. Martin Františák.

Sloupnice, DS Doveda, P. Garinei, S. Giovannini, R. Rascel a D. Modugno: ALELUJÁ, DOBŘÍ LIDÉ, r. Markéta Světlíková.

Slovensko, Lučenec, Divadlo J. Kármána, J. Színház, Miloš Karásek: PERÓN, r. Vladimír Sadílek.

Praha, Dva ve jhách, Lucie Páchová: Z ALB, r. Lucie Páchová.

Praha, Antonín D.S., Martin J. Švejda: SKORPIL INTELEKTUAL SHOW PARTNEŘI. CZ, r. Martin J. Švejda.

Norsko, Oslo, Te-Nord, Sonia Mona Din: SHABBANA.

Klášterec nad Ohří, Divadlo Zdrhovadlo, Bohumil Hrabal: PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA, r. Václav Polda.

Německo, Berlin, Das Dokumentartheater, Marina Schubarth: ...AND THE NAME OF THE STAR IS CHERNOBYL, r. Marina Schubarth.

Trutnov, LDO ZUŠ, Virginia Wolfová: VERTIGO, r. Dominika Špalková s kolektivem souboru.

Praha, DS Ty-já-tr / Hrobeso a Divadlo Radar, Friedrich Dürrenmatt: FRANK PÁTÝ, r. Luděk Horký.

Izrael, Givatayim, The Bimatayim Theater Company, Pavel Kohout: TAKOVÁ LÁSKA, r. Miri Lehrmann-Beer.

Slaný, DDS Hladká vrtule 3. ZŠ, Kateřina Rezková: BOŽKA ANEB JAK TO MOŽNÁ NEBYLO?, r, Kateřina a Jiří Rezkovi, František Oplatek.

Praha, Cirkus Mlejn, kolektiv souboru: POSTAV NA ČAJ!, kolektivní režie.

Praha, DS Ty-já-tr / Bylo nebylo a Divadlo Radar, Luděk Horký: POHÁDKY DO KAPSY, r, Luděk Horký ve spolupráci s M. Písaříkem.

Lázně Toušeň, DS Nová generace při DS TJ Sokol, Václav Hrabě, Filip Müller: VNITŘNÍ DÉMON, r. Filip Müller.

Pardubice, Divadlo Exil, o. s., Jiří Brdečka: LIMONÁDOVÝ JOE, r. Jana Tichá.

Olomouc, Soubor Kusy lidí ZUŠ Žerotín, kolektiv souboru, Mňága a Žďorp: LIDÉ JSOU SPOKOJENI, r. Ivana Němečková.

Karlovy Vary, Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy, Vladimír Fekar: SESTRA, r. Hana Franková.

Roztoky, Loutkářský soubor Tichý Jelen, William Shakespeare, Jiří Jelínek: RICHARD 3., r. Jiří Jelínek.

Klapý, Rádobydivadlo, Josef Tejkl: ELEGIE TYROLSKÁ, r. Jaroslav Kodeš.

Semily, Frei Körper Kultur, Jan Mocek a Jan Hofman: WIR TANZEN KONZENTRIERT!, r. Jan Mocek a Jan Hofman. Představení zrušeno - důvodem je nedodržení hracích podmínek souborem.

Kuks, Geisslers Hofcomoedianten, Fitzli Putzli: FITZLI PUTZLI, r. Petr Hašek.


Doprovodný program:

Hronov, DS Jiráskova divadla, Alois Jirásek: LUCERNA, r. Ing. Miroslav Houštěk.

B. Němcová - J. Holasová: O slepičce - hrajeme pro děti.

Brno, Ořechovské divadlo, Vlastimil Peška, Jean Baptiste Mollière: Paroháči aneb Červené kalhoty.

Hronov, ZŠ, Staré pověsti české (muzikál).

Brezno, Divadelný súbor Jána Chalupku Mesta Brezno, Ferko Urbánek: PANI RICHTÁRKA, r. Ján Sládeček j. h. Host festivalu.

Žďár nad Metují, Divadlo Osm tyčí, Hajzl bába - veršovaná anekdota z prostředí veřejných záchodků.

Divadýlko Mrak, Dvě pohádky z peřiny (Otesánek a Budulínek) - hrajeme pro děti.

Divadýlko Mrak, Vodnická pohádka - hrajeme pro děti.

Červený Kostelec, DS Na Tahu, Vlastimil Klepáček: Paměti Amorovy (průřez dějinami lásky), r. Vlastimil Klepáček.

B. Němcová - J. Holasová: O Palečkovi - hrajeme pro děti.

K. J. Erben - J. Holasová: Hrnečku vař! - hrajeme pro děti.

Vystoupila též řada kapel s rozmanitým repertoárem (viz program).
 
  Paralelní akce:
Sympozium Tradice ochotnického divadla a amatérské divadlo dneška pořádalo Muzeum českého amatérského divadla spolu s NIPOS.

Klub (nejen) mladých divadelníků, rozborový seminář, Problémový club, diskuzní klub, odborné reflexe inscenací
a další příležitosti k setkání divadelníků ať vzdělávacího či společenského charakteru.

Výstavy:
Antonín Fuchs - fotograf Hronova.
Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2009.
70. - 79. ročník JH ve fotografiích Ivo Mičkala.

Udělení Ceny ministerstva kultury za přínos amatérskému divadlu Mgr. Milanu Schejbalovi z Prahy. Převzal ji z rukou dr. Františka Mikeše, prvního náměstka ministra kultury.

Semináře a dílny - viz texty.
 
  Osobnosti:
NEDVĚDOVÁ , Hana - starostka města Hronova
NĚMCOVÁ, Miroslava - předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
MIKEŠ, František, JUDr. - první náměstek ministra kultury
O´DWYER, Paddy - host z Irska, prezident celosvětové nevládní organizace amatérského divadla AITA/IATA
 
  Bibliografie:
CÍSAŘ, Jan: Meze Hronova 2010. Amatérská scéna 2010, č. 5, s. 26 - 30.

Hlavní program 80. Jiráskova Hronova 2010. Amatérská scéna 2010, č. 5, s. 16 - 17.

Jiráskův Hronov - http://www.jiraskuvhronov.cz/jh/; http://www.jiraskuvhronov.cz/jh/list-clanky.php?rubrika=5

Program a Zpravodaje festivalu - http://mestohronov.cz/jiraskuv-hronov/clanky/program-festivalu

RICHTER, Luděk: Čtyři jubilejní - jak jsem je zažil… Amatérská scéna 2010, č. 5, s. 43 - 44.

SOPROVÁ, Jana: Semináře a dílny 80. Jiráskova Hronova. Amatérská scéna 2010, č. 5, s. 34 - 39.

STROTZER, Milan: Faktografie 80. Jiráskova Hronova. Amatérská scéna 2010, č. 5, s. 17 - 25.
 
 

Související Texty

 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Soubory

 
 

Související Osobnosti

 
 

Související Přehlídky

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související Organizace

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Bibliografie

 
 

Související Kalendárium

 
 

Související Přílohy

 
 

Související Videa

 
 

Související Obrázky

Danute VaigausKaite, JH 2010
Hronov, DS Jiráskova divadla, Lucerna, JH 2010
Hronov, Jiráskův Hronov 2010 - plakát přehlídky
Izrael, The Bimatain Theater CompanyGivataim, Taková láska, JH 2010
Jablonec nad Nisou, Parau Parau, Karlův most, JH 2010
JH 2010, závěr přehlídky
Karlovy Vary, Dagmar, Sestra, JH 2010
Karolinka, DS J. Honsy, Nevěsta, JH 2010
Klapý, Rádobydivadlo, Elegie Tyrolská, JH 2010
Klášterec nad Ohří, Zdrhovadlo, Příliš hlučná samota, JH 2010
Klub mladých divadelníků, JH 2010
Kuks, Geisslers Hofcomoedianten, FITZLI PUTZLI, JH 2010
Lázně Toušeň, Nová generace, Vnitřní démon, JH 2010
Luděk Richter, JH 2010
Milan Schejbal přebírá Cenu ministra kultury JH 2010
Milan Schejbal, CP Jiráskův Hronov 2010
Milan Strotzer - poděkování JH 2010
Milan Strotzer, Hana Nedvědová a Marcela Kollertová, slavnostní zakončení JH 2010
Miletín, Hronov, Sympozium 2010, čl. Jiří Valenta, Co přineslo sympozium, AS 2010, č.5, s.40
Německo, Berlín, Das Dokumentartheater, A jméno té hvězdy je Černobyl, JH 2010
Nizozemí, Zaandam, MUZtheater, Smaland, JH 2010
Norsko, Oslo, Te-Nord, Shabbana, JH 2010
Olomouc, Žerotín, Lidé jsou spokojení, JH 2010
Pardubice, Exil, Limonádový Joe, JH 2010
Plzeň, NoTa, Syndrom neklidných nohou, JH 2010
Praha, Bandance, Mol, JH 2010
Praha, Dva ve jhách, Z alb, JH 2010
Praha-Holešovice, Bubny , Ty-já-tr, Pohádky do kapsy, JH 2010
Praha-Holešovice, Bubny, Hrobeso, Radar, Frank Pátý, JH 2010
Praha-Malá Strana, Antonín, Jelizaveta Bam, JH 2010
Praha-Malá Strana, Antonín, Partneři.cz, JH 2010
Praha-Stodůlky, Cirkus Mlejn, Postav na čaj, JH 2010
Prezident AITA/IATA Pady O´Dwyer z Irska, slavnostní zahájení JH 2010
Problémový club JH 2010
Problémový club, Jan Císař, JH 2010
Problémový club, Vladimír Štefko, Ján Zavarský, Petr Christov, JH 2010
Rozborový seminář, JH 2010
Roztoky, Tichý jelen, Richard 3., JH 2010
Sedle-Prčice, ZUŠ, Obrazy, JH 2010
Semily, Frei Körper Kultur, WIR TANZEN KONZENTRIERT!, JH 2010
Seminář A, Luděk Horký, JH 2010
Seminář D, Miloslav Klíma, JH 2010
Seminář H, Jan Matásek, JH 2010
Seminář HaD, Aleš Bergman, JH 2010
Seminář J, JH 2010
Seminář M, Karel Vostárek, JH 2010
Seminář N, Daniela Fischerová, JH 2010
Seminář O, Feng-yün Song, JH 2010
Seminář P, Dáša Brtnická, JH 2010
Seminář PD, JH 2010
Seminář PD, JH 2010
Seminář PF, JH 2010
Seminář PF, Petr Váša a Renata Vordová, JH 2010
Seminář RA, G.H. Betancourt, JH 2010
Seminář S, Marcela Kokošková-JeřábkováJH 2010
Seminář Ž, Adéla Kratochvílová, JH 2010
Seminář ZAP, JH 2010
Slaný, Hladká vrtule, Božka aneb Jak to mořná nebylo?, JH 2010
Sloupnice, Doveda, Alelujá, dobří lidé, JH 2010
Slovensko, Brezno, DS Jána Chalupky, Paní richtárka, JH 2010
Slovensko, Levoča, LDS, Pastýř, JH 2010
Slovensko, Lučenec, Divadlo J. Kármána, Perón, JH 2010
Trutnov, ZUŠ, Vertigo, JH 2010


 
 

Související Alba

 
 

Související Výstavy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
 
Klášterec nad Ohří, Zdrhovadlo, Příliš hlučná samota, JH 2010
Slaný, Hladká vrtule, Božka aneb Jak to mořná nebylo?, JH 2010
Lázně Toušeň, Nová generace, Vnitřní démon, JH 2010
Slovensko, Brezno, DS Jána Chalupky, Paní richtárka, JH 2010
Praha-Holešovice, Bubny , Ty-já-tr, Pohádky do kapsy, JH 2010
Sloupnice, Doveda, Alelujá, dobří lidé, JH 2010
Karlovy Vary, Dagmar, Sestra, JH 2010
Izrael, The Bimatain Theater CompanyGivataim, Taková láska, JH 2010
Karolinka, DS J. Honsy, Nevěsta, JH 2010
Hronov, DS Jiráskova divadla, Lucerna, JH 2010
Německo, Berlín, Das Dokumentartheater, A jméno té hvězdy je Černobyl, JH 2010
Praha-Stodůlky, Cirkus Mlejn, Postav na čaj, JH 2010
Slovensko, Lučenec, Divadlo J. Kármána, Perón, JH 2010
Praha, Dva ve jhách, Z alb, JH 2010
Prezident AITA/IATA Pady O´Dwyer z Irska, slavnostní zahájení JH 2010
Norsko, Oslo, Te-Nord, Shabbana, JH 2010
Klapý, Rádobydivadlo, Elegie Tyrolská, JH 2010
Praha-Malá Strana, Antonín, Jelizaveta Bam, JH 2010
Jablonec nad Nisou, Parau Parau, Karlův most, JH 2010
Kuks, Geisslers Hofcomoedianten, FITZLI PUTZLI, JH 2010
Hronov, Jiráskův Hronov 2010 - plakát přehlídky
Semily, Frei Körper Kultur, WIR TANZEN KONZENTRIERT!, JH 2010
Pardubice, Exil, Limonádový Joe, JH 2010
Slovensko, Levoča, LDS, Pastýř, JH 2010
Danute VaigausKaite, JH 2010
Praha-Holešovice, Bubny, Hrobeso, Radar, Frank Pátý, JH 2010
Plzeň, NoTa, Syndrom neklidných nohou, JH 2010
Olomouc, Žerotín, Lidé jsou spokojení, JH 2010
Praha-Malá Strana, Antonín, Partneři.cz, JH 2010
Trutnov, ZUŠ, Vertigo, JH 2010
Praha, Bandance, Mol, JH 2010
Nizozemí, Zaandam, MUZtheater, Smaland, JH 2010
JH 2010, závěr přehlídky
Sedle-Prčice, ZUŠ, Obrazy, JH 2010
Seminář ZAP, JH 2010
Seminář P, Dáša Brtnická, JH 2010
Seminář PF, JH 2010
Seminář PD, JH 2010
Seminář H, Jan Matásek, JH 2010
Seminář D, Miloslav Klíma, JH 2010
Seminář HaD, Aleš Bergman, JH 2010
Rozborový seminář, JH 2010
Seminář S, Marcela Kokošková-JeřábkováJH 2010
Seminář M, Karel Vostárek, JH 2010
Seminář PD, JH 2010
Problémový club JH 2010
Seminář O, Feng-yün Song, JH 2010
Roztoky, Tichý jelen, Richard 3., JH 2010
Seminář Ž, Adéla Kratochvílová, JH 2010
Seminář RA, G.H. Betancourt, JH 2010
Seminář J, JH 2010
Seminář PF, Petr Váša a Renata Vordová, JH 2010
Seminář N, Daniela Fischerová, JH 2010
Problémový club, Jan Císař, JH 2010
Seminář A, Luděk Horký, JH 2010
Problémový club, Vladimír Štefko, Ján Zavarský, Petr Christov, JH 2010