Ročníky přehlídek: Brno, Špíl-berg, KP experimentujícího a mladého divadla

 
  Přehlídka: Brno, Špíl-berg, KP mladá a experimentující scéna (Jihomoravský kraj a kraj Vysočina)
Ročník: 17
Rok: 2019
Začátek: 11.4.2019
Konec: 13.4.2019
 
  17. ročník krajského kola postupových přehlídek s výběrem na celostátní přehlídky Mladá scéna Ústí nad Orlicí, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov.
Divadelní i recitační část přehlídky - mladé, experimentující, poetické divadlo a sóloví recitátoři.

Pořadatel: SVČ Lužánky ve spolupráci s organizací NIPOS - ARTAMA Praha.


ŠPÍL-BERG 2019:
Recitační část se uskuteční 12. dubna 2019 v Divadle Za hradbami, Křížová 20.
Divadelní část se uskuteční 11. - 13. dubna 2019 v Divadelním studiu Paradox, Křížová 95/20.
 
  Účast souborů:
Recitační část

I. kategorie - 1. blok:
Martina Střechová, autorský text: Když se mě zeptáte, „cojetoláska?“, po chvíli odpovím nejistě:,
David Kettmann, Charles Bauderlaire:Touha malovat,
Eliška Kostková, Irena Dousková: Darda,
Tereza Oravcová, Václav Havel: Telefon,
Daniela Vodičková, Daniil Charms: Požár,
Vojtěch Ondra, František Nepil: Zmije,
Aidan Macready, Pavel Šrut: Bicygl,
Veronika Ledahudcová, Paulo Coelho: Vyzvědačka.

I. kategorie - 2. blok:
Valentýna Lipovská, Karel Čapek: Obálka, která nelepí,
Eliška Bartoňková, J. K. Rowling: Mágovo chlupaté srdce,
Klára Kadlecová, Ludvík Aškenazy: Vajíčko,
Zuzana Landori, Jiří Žáček: Písnička o škaredých hokách,
Kristýna Koudelková, Marcello D ́Orta: Vyprávějte ve stručnosti obsah filmu, který se vám nejvíc líbil,
Tereza Filipová, Jiří Suchý: Metařka,
Tereza Kinscherová, Jan Hanč: Události (úryvek),
Šimon Hrdlička, Jean Arthur Rimbaud: Román.

I. kategorie - 3. blok:
Ondřej Švanda, Daniil Charms: 17 koní,
Patrik Břečka, Rudolf Křesťan: Jak jsem mutoval,
Martin Trecha, Jiří Dědeček: Doklady.
Marek Štefka, Samuel Taylor Coleridge: Skládání o starém námořníku - I. část,
Natálie Bartošová, Jacques Prévert: Velké prádlo,
Matyáš Kyncl, Andrew Bovell: Výkřiky do tmy,
Marek Padyšák, Honza Hlaváček: Kajzrova novodurová šolna,
Bernadeta Osolsobě, František Halas:Já se tam vrátím.

II. kategorie - 1. blok:
Matouš Benda, Edgar Allan Poe: Anabell-Lee
Petra Paločková, Zuzana Hubeňáková: Když to klouže, trpím,
Tereza Sukačová, Karel Šiktanc: Adam a Eva,
Eliška Levková, Ludvík Aškenazy: Vajíčko,
Vladislav Zachar, Jan Burian: V jiném světě,
Mikuláš Hampl, Marc Smith: Otcův kabát,
Daniela Krásenská, Vladimíra Čerepková: Já, Zvědaví lidé, V noci, Odjezd, Už nemyslím, tedy nejsem,
Lenka Koukolová, Daniil Ivanovič Charms: xxx.

II. kategorie - 2. blok a III. kategorie:
Lucie Doležalová, Václav Hrabě: Dopoledne,
Hynek Podlipný, Jean Paul Sartre: Hérostratos,
Gabriel Štěpánek, Věra Eláišková: Prenatálové,
Sára Motyčková, Laco kerata: Miriam píše dopis,
Marie Kolaříková, Ivan Kraus: Na piano,
Šimon Kyjovský, Woody Allen: Kdyby byli impresionisté dentisty,
Timin Láska, Jiří Wolker: Hřbitov,
Emma Zimmermannová, Jan Neruda: Romance štědrovečerní,
Silvana Karafiátová, Radoj Ralin: Hamlet.


Recitátoři nominovaní na celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov 2019:


Recitátoři doporučení na celostátní přehlídku Wolkrův Prostějov 2019:


Ocenění recitátoři:



Divadelní část

LachNem, Krysař.

Brno, Biodivadlo Napříč, scénář Tomáš Hůsek: Nukleární rodina, r. Robert Král.

Brno, SVČ Lužánky, NEMÁME, Kabaret Czermak.

Brno, SVČ Lužánky, Bandajá, Papírová letadla.

Blansko, ZUŠ, Divadlo Kolárka, Monobloc.

Uherské Hradiště, ZUŠ, Dohráli jsme, Tak trochu Sen noci svatojánské.

Nové Město na Moravě, Kontejner 16 v pokoji 225, Autobus.

Veselí nad Moravou, ZUŠ, CIVÁRAMO s cibulkou, KABARETNÍ KURIOZITA.

Brno, Divadlo Na Hlavu, Petr Tomšů: Rytířova dcera.

Maďarsko, Mosolyklub, Werther a ti druzí.

Veselí nad Moravou, ZUŠ, CIVÁRAMO, NEVHODNÉ!...?

Brno, SVČ Lužánky, VTAHU, Nepřítel lidu.
 
  Bibliografie:
Brno, Špíl-berg 2019 - informace, propozice - na adrsese:
https://sites.google.com/view/spil-berg/home
https://sites.google.com/view/spil-berg/home/recitační-část
https://sites.google.com/view/spil-berg/home/divadelní-část

Brno, Špíl-berg 2019 - program recitační části - 1 - viz Přílohy.

Brno, Špíl-berg 2019 - program recitační části - 2 - viz Přílohy.

Brno, Špíl-berg 2019 - program divadelní části - viz Přílohy.


bude dodáno
Brno, Špíl-berg 2019 - výsledky - na facebooku. (viz Texty)
https://www.facebook.com/spilberg.brno/
Brno, Špíl-berg 2019 - výsledky, ocenění - viz Přílohy.


Web akce: https://sites.google.com/view/spil-berg
 
  Poznámka:
Kontakt: Petr David, SVČ Lužánky – pracoviště Lidická, Lidická 50, 625 00 Brno, tel.: 776 033 473, e-mail: spilberg.brno@gmail.com, petrdavid@luzanky.cz, www.spil-berg.jamu.cz
 
  Obor:
činohra
poezie
 
  Druh přehlídky:
systémová, postupová
 
  Typ přehlídky:
krajská
 
 

Související Geografické celky

 
 

Související Soubory

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související Organizace

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Přílohy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':