Soubory: Frajeris, DDS ZS Grafická

 
 

Související Geografické celky

 
  Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2001
Působení: 200x
 
  Praha, ZŠ Grafická, dramatický kroužek Frajeris,
2002 - Odporná FBI, ved. Helena Poláková. Účast KP Otvírání.

"Za sociálně neobvyklé představení jsem označil inscenaci Odporná FBI dramatického kroužku Frajeris ze ZŠ Grafická, které nám nabízí nezvyklý pohled do usměrňované improvizační tvořivosti skupiny romských dětí, které hrají (improvizují) vlastní detektivní příběh. Na představení je fascinující nejen taneční a pohybová dovednost dětí, ale také absolutní soustředěnost všech hrajících na probíhající akci. Spád představení většinou dává zapomenout na to, jaký souboj s jazykovým i sociálním handicapem musely děti zvládnout, než vzniklo toto představení, které je spíše úkazem, než divadlem v klasickém slova smyslu." (Svoboda)
 
  Bibliografie:
SVOBODA, Radim: OTVÍRÁNÍ 2002 - Pražská přehlídka dětského dvadla - Karlínské spektrum 20.4.2002. Deník Dětské scény Trutnov - 2002, č. 0.
 
 

Související Ročníky přehlídek

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':