Soubory: TK Průmyslové tiskárny / středočeské.. /ZK Tisk

 
 

Související Geografické celky

 
  Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1953
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195x
Působení: 195x
 
  1953 založen DrO TK Průmyslové tiskárny.

1953 Soubor DS Středočeské tiskárny Praha-Smíchov navržen k výběru na Festival LUT v Praze, I. celostát. festivalu se účastnily nejvyspělejší soubory, mezi nimi ZK TISK dosáhl mimořádného úspěchu s krátkým vaudevillem Petrohradský lichvář. Patřl k nejlepším.

Během pár let se změnilo členstvo souboru.
1957 - "Neúnavný režisér, zasloužilý ochotník Jan Dvořák s několika dalšími zkušenými členy (bratři Appeltové, J. Kvardová) postavil soubor nový, na řadě inscenací vyzbrojil nové herecké kádry a představil se zajímavou inscenací Prachařovy hry Domov je u nás. Z výkonů zapůsobila zvlášť silně J. Kvardová v roli staré Bezděčky ...".
 
  Bibliografie:
BENEŠ, J.: K novým úspěchům. Ochotnické divadlo 1957, č. 6, s. 141.
 
  Archivy:
Všeodborový archiv Českomoravské konfederace odborových svazů, Praha. Rok 1953 Kart. 143, inv. č. 130/2 Festival LUT
 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':