Soubory: Lauriger

 
 

Související Geografické celky

 
  Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1993
Působení: 200x
 
  2000 zal. studentský DS Lauriger, orientace na uvádění latinských dramatických textů, provádění středověkých náboženských her, členy např. J. Zdichynec, I. Prchlík, sídlo Štefánikova ul., hráli např. v románských prostorách kláštera na Strahově, představení pro školy (Arcibiskupské gymnázium).

Hra o pádu a vykoupení
2001 uvedl pašijovou hru Historia salvationis a barokní jezuitskou školskou hru Angelus ad Aras.

2001 "O rekonstrukci jezuitského školského divadla se atraktivní formou pokouší Divadelní spolek Lauriger -
hra Ad honorem S. Joannis Nepomuceni uvedena 26. září v bývalém klášteře servitů v Melantrichově ulici v Praze v rámci jako součást akce Sláva barokní Čechie.

2002 Hry o Maří Magdaléně.

2009 - A. Engel S.J. (1620–90): ATALANTAM VENERIS OPE VINCIT .....HIPPOMANES * MORS ET CUPIDO, r. K. Valentová, dvě mezihry ze hry Costis sive Catharis Partheno-Martyr Alexandrina (1656). Účast na Theatrum, Kuks.

2016 - Gratiosus Matris pulchrae dilectionis lusus, uvedeno na Dnu s jezuitským divadlem - 17. 5. 1916. Pořádal Ústav pro českou literaturu AV ČR.
 
  Bibliografie:
Kateřina Bobková-Valentová (Historický ústav AV ČR), Alena Bočková (Filozofická fakulta UK) a Magdalena Jacková (Ústav pro českou literaturu AV ČR): Svatý Jan Nepomucký na jezuitských scénách a Nejmírnější Pallas - ediční projekt Theatrum Neolatinum.

www.stránky
 
  Archivy:
A KU MHMP
 
 

Související Texty

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související www odkazy

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':