Soubory: OCHOS

 
 

Související Geografické celky

 
  Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2011
Působení: 201x
 
  2011 - v září se sešlo asi 20 zájemců - divadelních začátečníků, kteří po letech chtěli založit ochotnický soubor a hrát divadlo. Jednání se dvěma režiséry nevyšlo. Posléze založen OCHOS - Ochotnický divadelní spolek Smiřice.

Režisérem se stal Josef Machač,
první premiérou pohádka Les vypráví. Poprvé odehrána v Opočně při tradiční porcinkuli, smiřická premiéra se uskutečnila 21. října. "Velmi nás potěšila téměř plná Dvorana a ještě více skutečnost, že při prvním uvedení převládli nad dětskými diváky dospělí, a že se všichni dobře bavili."

2011 Živý betlém - ve Smiřicích poprvé, 2x s velkým úspěchem odehrán v zámecké kapli Zjevení Páně dne 24. listopadu jako doprovodný program vánočního trhu, který se konal ve Dvoraně.

2013 výjezdy do základních a mateřských škol s pohádkou Les vypráví… a zkoušení nové hry či pohádky (zatím ještě nevíme, co si pro nás režisér připravil), na které se už teď moc a moc těšíme.

V současné době má divadelní soubor 13 členů (2 muže a 11 žen), z toho je 10 herců (viz Členové souboru), takže stále hledá nové členy.

2014 Společně s DS Kodym z Opočna - Vladimír Soukup: Slunce nad řekou, režie Josef Machač. Premiéra se uskuteční v pátek 25.9. od 20:00 ve Vrchovinách u Nového Města nad Metují v hostinci U Škaldů. Viz Texty.

2015 - Vladimír Soukup: SLUNCE NAD ŘEKOU, r. Josef Machač. Účast na KP Miletínské divadelní jaro - čestné uznání Petru Hlušičkovi za roli Honzy, Kateřině Podlipné za roli Jany, Stanislavě Barnetové za roli Paní Boženy a Leoně Rouskové za roli Paní Růženy.

2015 - Jaroslav a Zimoslav u řeky Labe, námět a režie Lucka Prouzová (legenda o tom, jak vznikl název města Smiřice).

2015 - Lucie Prouzová na motivy Maryši bratří Mrštíků: Maruša aneb Z ohryzku štrůdl neuděláš. Premiéra 25.9. 2015. Program viz. texty. Účast na KP Miletínské divadelní jaro 2016. ČU Petru Hlušičkovi za roli Dostála a Tereze Tomkové za roli Marušky, Lucii Prouzové za scénu, kostýmy a režii inscenace hry MARUŠA ANEB Z OHRYZKU ŠTRŮDL NEUDĚLÁŠ Divadelní ho ochotnického spolku OCHOS Smiřice s přihlédnutím k tvořivé práci se souborem, ČU za inscenaci. Doporučení na KDP.

2017- Lucie Prouzová a OCHOS: PAVLAČOVÁ REVUE, r. - Lucie Prouzová. Premiéra 21. 3. 2017. Účast na KP Miletínské divadelní jaro 2017. ČU Lucii Prouzové za práci se souborem v inscenaci Pavlačová revue, Ivaně Zbořilové za herecký výkon v inscenaci. Premiéra ve Smiřicích 28.4. 2017. Účast na KP Červený Kostelec 2018, čestné uznání za výpravu Lucii Kotěrové a souboru.

18.11.2017 - Živý Betlém - OCHOS ve spolupráci s Pěveckým komorním sdružením CANTUS Jaroměř uvede společné nastudování Živého Betléma ve smiřické Kapli Zjevení Páně (viz Příloha).

2019 - Petr Zelenka: Příběhy obyčejného šílenství, r. Petr Zelenka. Premiéra 12. 1. 2019. (viz Texty)
 
  Bibliografie:
OCHOS - Ochotnický divadelní spolek Smiřice - www stránky souboru - viz www odkazy.

KOTĚROVÁ, Lucie: OCHOS Smiřice zahajuje rok 2019 s premiérou. AS 10.1.2019. (viz Texty)
http://www.amaterskascena.cz/clanek/ochos-smirice-zahajuje-rok-2019-s-premierou-rsodi.html

PROUZOVÁ, Lucie: OCHOS se prohrává do nové sezóny. AS 5.9.2015. (viz Texty)
http://www.amaterskascena.cz/clanek/ochos-se-prohrava-do-nove-sezony-og1yi.html
 
 

Související Texty

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související www odkazy

 
 

Související Přílohy

 
 

Související Obrázky

Smiřice, OCHOS, Pavlačová revue, KP Červený Kostelec 2018
Smiřice, OCHOS, Pavlačová revue, KP Červený Kostelec 2018
Smiřice, OCHOS, Pavlačová revue, KP Červený Kostelec 2018
Val u Dobrušky, Festival Divadelní pohoda  2014 - plakát


 
 

Související Alba

 
 

Mapa působení souboru - OCHOS

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
 
Smiřice, OCHOS, Pavlačová revue, KP Červený Kostelec 2018
Smiřice, OCHOS, Pavlačová revue, KP Červený Kostelec 2018
Smiřice, OCHOS, Pavlačová revue, KP Červený Kostelec 2018