Texty: Repertoárový soupis ročníků JH 2000−2009 (Zpracoval Milan Strotzer)

 
  Repertoárový soupis ročníků JH 2000−2009

Hlavní a HronOff program
a programově zařazené inscenace doplňkového programu


70. Jiráskův Hronov 11.–19. 8. 2000

Gut&Edel Theatergruppe Lörrach, Německo
režie Václav Špirit
Václav Špirit podle románu Yanna Quefféleca:
Die barbarische Hochzeit (Barbarská svatba)

Nejhodnější medvídci Hradec Králové
režie Akram Camel Abdallah Georgij
Arnald Lienlöwe: Artikulátor – souboj o tlumok

Studio Ensemble Pulheim, Německo
režie Michal Nocon
Georg Büchner: Woyzeck...Versuche (Vojcek... pokusy)

Loutkářský soubor Střípek Plzeň
režie Ivana Faitlová
Tomáš Pěkný: Havrane z kamene

Divadlo Jesličky Hradec Králové
režie Alexandr Gregar
Aldo Nicolaj: Podzimní koncert aneb Až se zima zeptá, nebudu se bát
(Tamboři aneb Tři na lavičce)

Toneel groep Europa, Amsterdam, Nizozemí
režie Remke Wiekeraad
Sławomir Mrożek: Serenáda

Divadlo Dialog, Okřídlený vůl Plzeň
režie Alena Dvořáková
Daniil Ivanovič Charms: Jelizaveta Bam

Compagnie de théâtre Le Valet de Cœur Clermont-Ferrand, Francie
režie Jean Yves Lenoir
Molière: George Dandin (Jíra Danda)

Rádobydivadlo Klapý
režie Kateřina Baranowska
Per Olov Enquist: Noc tribádek

Divadelný súbor V.S.O.P. Hviezdoslav, Dolný Kubín, Slovensko
režie Silvester Lavrík
Pavol Ország Hviezdoslav: Hájnikova žena (Zabíjala…)

Společné Dramatické Činění PRASETAUN Dětského výchovného ústavu Jihlava
režie Jiří Juráš
L. Langronová, P. Gábor, J. Juráš a kol. souboru: Skupinka

Loutkářský soubor Tatrmani Bechyně
režie Josef Brůček
Steven Spielberg, František Hrubín a Josef Brůček:
Zachraňte vojína Kuřátko

Městské divadlo Jonava, Litva
režie Rita Miliniene
Eras Salola: Bobos (Ženy)

Divadlo Hudradlo Zliv
režie Miroslav Slavík
Miroslav Slavík: Princezna na hrášku

ÚSTAF Brno Špatně zabržděno Velké Meziříčí
režie Zdeněk Šturma a Eva Prešnerová
The Best of Voiceband

Slovenské Pohronské javisko Levice, Slovensko
režie Eduard Šebian a Valéria Držíková
Tennessee Williams: Leto a dym

Divadlo AHA! Lysá nad Labem
režie Miroslav Pokorný
Daniela Fischerová: Náhlé neštěstí

DS Vojan Libice nad Cidlinou
režie Vladimír Dědek
Miroslav Horníček: Dva muži v šachu

Slovenské Pohronské javisko Levice, Slovensko
režie Iveta Jurčová
Ivan Bukovčan: Slučka pre dvoch (Oprátka pro dva)

Ořechovské divadlo Ořechov u Brna
režie Vlastimil Peška
Josef Kajetán Tyl: Strakonický dudák

Loutkářský soubor Čmukaři Turnov
režie Jaroslav Ipser a Daniela Weissová
kolektiv souboru: Pletené pohádky



71. Jiráskův Hronov 4.–11. 8. 2001

Ořechovské divadlo Ořechov u Brna
režie Vlastimil Peška
Vlastimil Peška, Jaroslav Wykrent:
CVOKSTORY aneb Cvo XX.st.ory

Divadlo Hudradlo Zliv
režie Miroslav Slavík
Miroslav Slavík podle Hanse Christiana Andersena: Slavík

Jednota divadelních ochotníků Úpice – Společnost dr. Krásy
režie Petr Lanta
Lidová hra v úpravě Emila Františka Buriana, Petra Lanty a souboru:
Hra o Dorotě

Občianské združenie PÔTOŇ Levice, Slovensko
režie Iva Jurčová
Karol Horváth: Ochladzuje sa

Theater der Jugend Paderborn, Německo
režie Franz-Josef Witting
Volně podle Wilhelma Busche: Max a Moritz

Spojené divadelní soubory Nejhodnější medvídci
Hradec Králové a Divadlo na tahu Praha
režie Andrej Krob
Samuel Königgratz: Ještě žiju s plácačkou, věšákem a čepicí

Nejhodnější medvídci Hradec Králové
režie René Levínský
S.T. Gyros: Chilliastra

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa
režie Václav Klapka
Václav Klapka: Odysseova cesta

Divadlo poezie Útulek Brno
režie Josef Zajíček
Leoš Slanina: Návštěva u ministra

Divadlo Jesličky ZUŠ Na Střezině Hradec Králové
režie Ema Zámečníková
Walt Whitman: Chvíle přirozenosti

Loutkářský soubor DNO Hradec Králové
Kolektivní režie, konzultant T. Komárek
Edmond Rostand, Jiří Jelínek: Variace na slavné téma Cyrano

Kroužek divadelních ochotníků Hvozdná
režie Dušan Sitek
Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša

Rádobydivadlo Klapý
režie Kateřina Fixová
Thornton Wilder: Naše městečko

Pantomima S.I. Brno
režie Jindřich Zemánek a J.V. Kratochvíl
Jindřich Zemánek: Sny o létání

Divadelní spolek Tyl Rakovník
režie Jaroslav Kodeš
Josef Kajetán Tyl: Tvrdohlavá žena

Folklórní soubor Vycpálkovci Praha
choreografie a režie D. Stavělová
Daniela Stavělová:
Slavnosti jara – O smrti, hraní, čarování a milování

Divadelní spolek Tyl Rakovník
režie Alena Mutinská
Josef Kolář, Pavel Prchal: Z deníku kocoura Modroočka

Velmi amatérské divadlo (V.A.D.) Kladno
režie V.A.D.
Kazimír Lupinec a Sonya Štemberová:
Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka

DS J.K. Tyl České Budějovice
režie Jiří Zajíc
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Hráči

Loutkové divadlo Střípek Plzeň
režie Ivana Faitlová
Ivana Faitlová: Finist jasný sokol


Doplňkový program

Spojené divadelní soubory okresu Náchod
režie Miroslav Houštěk
Alois Jirásek: Emigrant



72. Jiráskův Hronov 1.−10. 8. 2002

Představení doprovodného programu:
Blanenské divadlo Blansko
režie Jiří Polášek
Jiří Polášek s použitím textů J. Suchého,
M. Horníčka, I. Vyskočila, P.H. Camiho a J. Rejžka:
Soirée aneb Concerto grosso

Divadlo BLIC Ostrožská Nová Ves
režie Ivana Bendová
Kolektiv divadla: Setkání s Kateřinou

Divadelní soubor D 111 České Budějovice
režie Jaromír Hruška
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Hráči

Soubor ÚSTAF Brno
režie Zdeněk Šturma
Jiří Žáček @ spol.: Spolužáčkovina aneb Volte slova

Loutkářský soubor Rámus Plzeň
režie soubor pod vedením Zdeny Vašíčkové
Kolektiv souboru: Showlet

Divadlo IKDYŽ Kolín
režie Michal Opočenský a David Dvořák
N.V.K.7.X.Gogol: Čoklí hráči

Loutkářský soubor „C“ Svitavy
režie Karel Šefrna
Antonín Mareš, Karel Šefrna: Slon

Theater Apron Halle, Německo
režie Volker Dietzel
Volker Dietzel podle George Büchnera:
Woyzeck & Woyzeck

Divadelný súbor DISK Trnava, Slovensko
režie Dušan Vicen
Dušan Vicen a kolektiv souboru:
POTKAN alebo Nie sme žiadni kanibali

Kulturně divadelní spolek Puchmajer Praha
režie Vladimír Mikulka
Martin J. Švejda: Hoši z nároďáku aneb „Zabili Kemra, parchanti!“

Divadlo DRED Náchod
režie Ondřej Pumr
Miodrag Pavlovič, Andrzej Kaszub Pski:
Andrzej Kazsub Pski představuje Miodraga Pavloviče čili Dům lásky

Divadelní soubor Karel Čapek Děčín
režie Josef Doležal
Egon Ervín Kisch: Vrahova matka

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa
režie František Zborník
František Zborník: Na druhé straně řeky

Plesni Studio DK Kristalna Kocka Vedrine
(Taneční studio KKV) Sisak, Chorvatsko
režie a choreografie J. Peteková-Krapljanová a J. Novljakovic
Jasminka Peteková-Krapljanová a Jasmin Novljakovic:
Za zavřenými dveřmi

Divadelní soubor PIKI MěKS Volyně
režie René Vápeník
Pavel Kohout: AUGUST AUGUST, august

Dětský divadelní soubor HOP-HOP ZUŠ Ostrov
režie Irena Konývková
Irena Konývková podle zimních pohádek Zbyňka Malinského:
Naslouchej…

DdDd ZUŠ Děčín
režie Jana Štrbová
Jana Štrbová podle rumunské pohádky v převyprávění Marie Kafkové:
Jak kvůli vajíčku šel kohout na zámek

Divadlo PoHrdobci Česká Kamenice
režie Petr Naxera
Eugène Ionesco: Plešatá zpěvačka

Divadlo De Facto Mimo Jihlava
režie Martin Kolář
Martin Kolář: Hukot 4

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice
režie Alena Chalupová
Podle Georga Bernarda Shawa:
Pygmalion aneb My Fair Lady ze Zelňáku

Divadlo De Facto Mimo Jihlava
režie Dagmar Brtnická
Verena Kanaan: Drahoušek Anna



73. Jiráskův Hronov 31. 7.–9. 8. 2003

Divadlo Gut&Edel Lörrach, Německo
režie a dramatizace Václav Špirit
Abe Kóbó: Žena v písku (Die Frau im Sand)

Divadlo V.A.D. Kladno
režie V.A.D.
Lupinec & Co.: Hotel Infercontinental

Divadelní studio D3 Karlovy Vary
režie Anna Ratajská
Karel Tachovský: Mor (Boccacciovské variace)

Divadlo Čára FF MU Brno
režie Ladislav Stýblo
Anonym: Mastičkář

Divadelní spolek Tyl Rakovník
režie Jaroslav Kodeš
Jaroslav Kodeš: Děvčata aneb Krvavá suita

Loutkové divadlo Střípek Plzeň
režie Ivana Faitlová
Ivana Faitlová: Kouzelnej mlejn

Divadlo Čára FF MU Brno
režie Ladislav Stýblo
Anonym: Polapená nevěra

Rádobydivadlo Klapý
režie Ladislav Valeš
Ladislav Valeš podle Pera Olova Enquista:
Fajdraricie

Společnost Dr. Krásy Praha
úprava a režie Petr Lanta
William Shakespeare: Macbeth 2003

Černí šviháci Kostelec nad Orlicí
režie Josef Tejkl
Josef Tejkl: Amatéři

Občanské sdružení PrakOta Řetová
režie Markéta Světlíková
Neil Simon: Biloxi blues

Divadlo Dostavník Přerov
režie Vlasta Hartlová
Dagmar a Václav Martincovi podle Rudyarda Kiplinga:
Kniha džungle

Soubor 3 1 Praha
režie Karel Dlabač
Karel Dlabač: Zajímá mě jenom nesmysl

Taneční divadlo Panboro Budapešť, Maďarsko
režie Péter Uray
Péter Uray a Panboro: Vadak

Divadelní studio mladých Aglia, Litva
režie Laima Adomaitiene
Anton Pavlovič Čechov: Medvěd

DdDd ZUŠ Děčín
režie Jana Štrbová a Alena Pavlíková
Jana Štrbová podle L.M. Pařízka: Mausa-musaka

Divadelní soubor MěKS Červený Kostelec
režie Pavel Labík
René Falett: Zelňačka

Divadelní soubor ZUŠ − studio „V“ Veveří
režie a dramatizace Lenka Němečková
Jan Otčenášek: Romeo, Julie a tma

Divadlo De Facto Mimo Jihlava
režie Petr Soumar
Karel Hynek: Inu, mládí je mládí (Románek)

Divadelní soubor Jana Honsy Karolinka
režie Martin Františák
Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša

Divadlo TAMTAM OZ TAM-TAM Humenné, Slovensko
režie Alena Lelková
Božena Slančíková – Timrava: Na jednom dvore

Ořechovské divadlo Ořechov u Brna
režie Vlastimil Peška
Vlastimil Peška: Po všem hovno, po včelách med

DS TYL Dačice
režie Otakar Tesař
Zoltán Egressy: Portugálie


Doplňkový program

DS Jiráskova divadla v Hronově
režie Miroslav Houštěk
Molière: Zdravý nemocný

DS Jiráskova divadla v Hronově
režie Miroslav Lelek
Johan Nepomuk Nestroy: Zlý duch Lumpacivagabundus

Divadlo Kámen Praha
režie Petr Macháček
Petr Macháček: Karkulka



74. Jiráskův Hronov 5.–14. 8. 2004

DS Tlupatlapa − Dramatická školička SKS Svitavy
režie Jana Mandlová a Karel Šefrna
Robinson Jeffers: Pastýřka

Šumavský ochotnický spolek – ŠOS Prachatice
režie Jaromír Hruška
Jan Kraus: Proti větru (Nahniličko)

Divadlo Kámen Praha
režie Petr Macháček
Lotte Ingrisch: Rakvičky

DS Čtyřlístek „Prča Production“ Frýdek-Místek
režie ING Kolektiv
ING Kolektiv: Impérium vrací uhlo

Společnost Dr. Krásy Praha
režie Petr Lanta
Jules Verne, Jindřich Veselý a Petr Lanta:
Blíží se den, kdy Vás budu milovat (Paris au XX. siècle)

Spielbrett Dresden, Německo
režie Ulrich Schwarz
Podle Williama Shakespeara: Othello

Divadlo Pôtoň při MsKS Levice, Slovensko
režie Iveta Jurčová
Sofokles: Antigona (L´amourt)

(tentokrát) Pes Městečko Trnávka
režie kolektiv souboru
Podle Lewise Carolla: Ani Anička, ale Alenka

DS Motýlci a kozičky Gymnázia Pastviny Brno
režie K. Mazlová
Kristýna Mazlová: Malá rošáda

Divadlo Vosto5 Praha
režie kolektiv souboru
Ondřej Cihlář, Tomáš Jeřábek, David Kašpar, Petr Prokop:
Snieźka

DS Scéna Libochovice
režie Eva Andělová
Na motivy amerických her: Manžel na inzerát

DS Černí šviháci Kostelec nad Orlicí
režie Josef Tejkl
Josef Tejkl: Solný sloupy

Taneční skupina NoTa Plzeň
režie a choreografie Lenka Jíšová a Jan B. Mwesigwa
Jan B. Mwesigwa: Slabosti mysli

Divadlo De Facto Mimo Jihlava
režie Martin Kolář
Markéta Ketnerová a Martin Kolář:
Modrej drahokamen anóbrž Zelená Gizela a mrkvajzníci

Divadlo Prádelna Rosice
režie Pavel Strašák
Pavel Strašák: Misionáři

DS u.s. Triarius Česká Třebová
režie Triarius
Alexandr Vvěděnskij: Vánoce u Ivanovových

DS Tyan Plzeň
režie Roman Černík
Roman Sikora: Antigona: Odjezd!

Divadlo na Cucky Domu armády Olomouc
režie Lukáš Večerka
Jiří Kolář, Lukáš Večerka: KOLÁŘ(Ž) neví kam jdeme?

Divadlo Jesličky ZUŠ Na Střezině Hradec Králové
režie Ema Zámečníková
Wendy Cope, Ema Zámečníková: Zatracený chlapi

Rádobydivadlo Klapý
režie Ladislav Valeš
Podle Podzimní sonáty Ingmara Bergmana:
Taková podivná kombinace citů

DS PIKI Volyně
režie René Vápeník
Vladimír Strnisko: Goldoniáda

Německo-polsko-česká divadelní dílna
režie Michał Nocon
Účastníci divadelní dílny podle Deníků Franze Kafky:
Kafka – Za dveřmi


HronOff

Divadlo Líšeň Brno
režie Pavla Dombrovská
Pavla Dombrovská a kolektiv souboru:
Domovní requiem (Zlá hra)

Divadlo Dialog Plzeň
režie Michal Hecht
Michal Hecht a kolektiv souboru
podle K. Keseyho a M. Formana: Přelet

Soubor DNO Hradec Králové
režie DNO
DNO: Epos

Divadlo Vosto5 Praha
režie Ondřej Cihlář a Petr Prokop
Ondřej Cihlář a Petr Prokop: Vajce

Malé Vinohradské divadlo Praha
režie Feng-jün Song
Tradiční hra pekingské opery v překladu Víta Vojtky a Feng-jün Song:
Na křížovém vrchu

Představení tvůrčí dílny I (jako Inspirace místem)
David Bazika, Tomáš Jirman a účastníci dílny:
Inspirace místem – Slavnost pro Hronov


Doplňkový program

Umělecké seskupení PŘINESLIH
režie František Klaška
V.K. Klicpera: Hadrián z Římsů



75. Jiráskův Hronov 4.–13. 8. 2005

Loutkové divadlo Střípek Plzeň
režie Ivana Faitlová
Ivana Faitlová podle Jamese Thurbera: Třináctery hodiny

Divadlo V. A. D. Kladno
režie V. A. D.
Vladislav Vančura: Rozmarné léto

Divadlo Perpetuum mobile Bruneck, Jižní Tyroly, Itálie
režie Christian Seyr
Christian Seyr: Veliká stolice (Stuhl – Gang)

Divadlo Commedia Poprad, Slovenská republika
režie Vlado Benko a Marián Čižmárik
František Švantner: Malka

Divadlo Kámen Praha
režie Petr Macháček
Petr Macháček: Mlejnek

Kabaret Caligula Praha
režie autoři
Štěpán Benyovszký, Ondřej Gabriel, Tadeáš Petr a Lukáš Rumlena:
Hamlet: Přání zabít

dDDD ZUŠ Děčín
režie Jana Štrbová a Alena Pavlíková
Jana Štrbová a soubor podle arménské pohádky O líné Huri v převyprávění Jaroslava Tefela: O líné a lakomém

Malá scéna Zlín
režie Jan Leflík
Valentin Krasnogorov: Pelikáni v pustině

Kroužek divadelních ochotníků Hvozdná
režie Dušan Sitek
Gabriela Preissová: Gazdina roba

Divadlo Vosto5 Praha – divize Teatro Piccolo Primitivo
režie Vosto5
Ondar Cihlář a Petar Prokop: Košičan 3

DDS TY-JÁ-TR – Hrobeso Praha
režie Luděk Horký
William Shakespeare: Mnoho povyku pro nic

DS Pachýř Pačejoff (Plzeň)
režie Chroš j.h.
Sam Živott a Konstantin Klišé: Don´t Šajn a Pachýřovo hledání

DS Jana Honsy Karolinka
režie Martin Františák
Martin Františák a členové souboru: Doma

Soubor ÚstaF Brno
režie Zdeněk Šturma
Jakub Kostelník: Brna

Pantomimická jednotka Řeč Praha
režie autoři
Erik Demko a Martin Železný: Pod Tatrou se blýská

DS Pachýř Pačejoff
režie Chroš j. h.
Sam Živott a Konstantin Klišé: Don´t Šajn a Pachýřovo hledání

Šumavský ochotnický spolek – ŠOS Prachatice
režie Jaromír Hruška
Jean-Baptiste Poquelin – Molière: Don Juan

DS Poslední mravenec ZUŠ Žamberk
režie Olga Strnadová
Johana Vaňousová: Vojna s Turkem

Divadelní klub Českokrumlovská scéna Český Krumlov
režie René Vápeník
Anton Pavlovič Čechov: Racek

Divadlo Apron Halle, Německo
režie Volker Dietzel
Franz Kafka: Otci (An den Vater)

DS TYl Rakovník
režie Alena Mutinská
Jiří Kroc podle Marka Twaina: Princ a chuďas

DS Š.O.K. Gymnázia Jana Keplera Praha
režie Lukáš Rumlena a Markéta Světlíková
Pierre Henri Cami: Camisutra aneb Polohy absurdity


HronOff

Divadelní soubor OS DRH
(absolventi semináře R (jako Dramaturgie – Režie – Herectví) KnMD JH 2004
režie Marie Kotisová
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Ženitba

Teatr Żywy Bielawa, Polsko
Tanec ohně

Soubor Vyrob si své letadýlko absolventů KALD DAMU Praha
režie Anna Duchaňová
Anna Duchaňová: Malá večerní snítka

Bílé divadlo Ostrava
kolektivní akce
Jan Číhal a Vladimír Machek:
Z toho obrazu už niokdy neodejdu / Kolotočová verze

Studenti JAMU Brno
režie Jiří Honzírek
Elfride Jelinek: Nemoc aneb Moderní ženy

Malé divadlo kjógenu – Nagomi kjógenkai ČR
režie Šigejama Šime a Hubert Krejčí
Japonské frašky kjógen:
Mnich, kostra a její obal Zloděj tomelů Papouškování


Doplňkový program

Představení doplňkového programu:
Divadelní soubor Jiráskova divadla v Hronově
režie Miroslav Lelek
Jevan Brandon – Thomas: Charleyova teta

Divadlo Vosto5 Praha
Vajce
Stand´artní kabaret
Blb
Karavan Evropa!

DS M M Hranice u Aše
režie Vratislav Mikan
Oldřich Daněk: Kulhavý mezek aneb Výbuch na jičínském zámku

Geisslers Hofkomedianten Kuks
režie Petr Hašek
Heinrich Rademin: Atalanta
aneb Pronásledování z lásky aneb Krutá královna Tegeantů



76. Jiráskův Hronov 10.–19. 8. 2006

Divadelní spolek Svatopluk Benešov
režie Pavel Němec
Pavel Němec: Tak takhle to bylo aneb Život je jen náhoda...

DS Právě začínáme Horní Počernice
režie Vladimír Stoklasa
Pierre de Marivaux: Hra lásky a náhody

Divadlo Jesličky, stálá scéna ZUŠ Na Střezině Hradec Králové, studio Emy Zámečníkové
Kolektivní režie
Kolektiv souboru na námět Emy Zámečníkové: Okna

Divadlo Kámen Praha
režie Petr Macháček
Petr Macháček: Marmeláda

DS Antonín Praha
režie Martin J. Švejda
Martin J. Švejda: Surovosti laskavosti

Divadelní spolek Haná při MěKS Vyškov
Režie Tomáš Dorazil ml.
Vladimír Nabokov: Lolita

Divadelné združenie Partizánske, Slovenská republika
režie Jozef Krasula a kolektiv divadla
Daniil Charms, Jozef Krasula:
Spomienky budúceho starca

DS Vendelín Údivadla Kopřivnice
režie Daniel Brhel a kolektiv souboru
Kolektiv souboru: Nemůže může

DS De Facto Mimo Jihlava
režie Martin Kolář
Martin Kolář: Groteska

Divadelní studio mladých při Divadle Šumperk
Režie Zdeněk Stejskal
Yasmina Reza: Obraz

DS Tábor o. s.
režie Josef Konrád
Carlo Goldoni: Vějíř

Divadelní soubor TiNA Ni NA Ni Jeugd-Theater-School Alkmaar, Holandsko
režie Ari Peterse a Susan van Hulst
Ari Peterse a Susan van Hulst: Yaacov

Útvar totálního divadla Vydrž! Praha
režie Vojtěch Poláček
Tom Tamten: Venku!

DS Ztracená existence Praha
režie Alexandr Guha
Alexandr Guha:
Dentální rapsódie aneb Stomatologická revue

Černí šviháci Kostelec nad Orlicí
režie Josef Tejkl
Josef Tejkl: Bílí andělé pijí tesavelu

Malá scéna Zlín
režie Petr Nýdrle
Martin Sherman: Když tančila...

DS Scéna Kralupy
režie Michaela Kuptíková
Tracy Letts: Zabiják Joe

DS LÁHOR/Soundsystem Hranice
režie kolektiv divadla
Kolektiv souboru: 100 procent alibi

Divadelní spolek Krakonoš Vysoké nad Jizerou
režie Petr Pýcha a Jan Vaverka ml.
Petr Pýcha: Republiku za koně a fotbal
aneb Obrázky z dějin národa Havlase Pavlaty

DS Tyl Rakovník
režie Jiří Suk
Zdeněk Jirotka, Adam Doležal: Saturnin


HronOff

OS Remazury, THeatro ludem a Taneční divadlo Zóna Ostrava
režie Hana Galetková
Hana Galetková podle moravských lidových balad:
Za tkalcovským stavem

Divadlo Jesličky ZUŠ Na Střezině Hradec Králové
režie Ema Zámečníková
Hans Carl Artmann: Ani zrnko pepře pro Czermaka

Divadlo Divan studentů DiFa JAMU Brno
režie Marcel Škrkoň
Samuel Beckett: Konec hry

Teatro Plyšolíno Hradec Králové
režie Johana Švarcová a Josef Rosen
Černý medvěd a Želva: Plyšový zajíc do lesa nepatří

Malé Vinohradské divadlo Praha
režie Václav Martinec
Anonym: Masopustní šelmovský kousek

Soubor Pachýř Pačejoff (Plzeň)
režie Sam Zivott
Konrád Bužle: Veselé příhody Pachýře a Chroše



Doplňkový program

Spojené ochotnické soubory z Hronova, Broumova, Červeného Kostelce, Náchoda a Police nad Metují
režie Miroslav Houštěk
Alois Jirásek: Lucerna

Divadlo Mimotaurus Praha
Vysoké imprnákle
Pouliční klauniáda na vysokých chůdách



77. Jiráskův Hronov 2.–11. 8. 2007

Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary
režie Hana Franková
Hana Franková na motivy knihy F. Cartera Škola Malého stromu: Čerokí

Antonín D.S. Praha
režie Martin J. Švejda
Martin J. Švejda: Dítě! (hra ze života)

LS Bublanina Vsetín
režie Kateřina Davidová
Kateřina Davidová: Začarovaný les

DS Krvik Totr Praha
režie Petr Jediný Novotný a Tomáš Kout
Petr Jediný Novotný&Tomáš Kout: Produkt

Divadlo Samé vody Černošice
divadlo improvizace
Kolektiv souboru: Čekání na Alberta

Rádobydivadlo Klapý
režie Ladislav Valeš
Liz Fullerová: Liz a Betty

V.A.D. Kladno
režie V.A.D.
Lupinec & Co. podle Julese Verna: Tajemný VAD v Karpatech

Nejhodnější medvídci (Hradec Králové / Praha)
režie Akram Staněk
Helmut Kuhl: Harila

LS Čmukaři Turnov
kolektivní režie
Pavel Traub: Zvyřátka za to nemůžou

Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary
režie Hana Franková
H. Franková na motivy F. Fenelonové: Kdyby bylo nebe

DS Žlutičan Žlutice
režie Jaromír Břehový
Jaromír Břehový: Rejžák z Prahy

Soubor Evrybáby Plzeň
režie Roman Černík a Evrybáby
Evrybáby: Osmá sedí u stolu, pojídá mou mrtvolu

Divadlo mladých Záhřeb, Chorvatsko
režie Vlado Krusic
P. Charlton: Vlčí chlapec

Rádobydivadlo Klapý
režie Jaroslav Kodeš
Peter Shaffer: Equus

ZUŠ Veselí nad Moravou
vedoucí Vítězslava Trávníčková
Hana Doskočilová: Stínové divadlo pro krásnou Lin

DS Cyranovy boty Brno
režie Věra Bělehrádková a Jitka Semotamová
Věra Bělehrádková a Jitka Semotamová: Druhá strana dveří

Voiceband.cz
režie Zdeněk Šturma
Christian Morgenstern: Jsi proklat, majiteli

Divadelní soubor Ty-já-tr Praha
režie Luděk Horký
Luděk Horký, Martin Písařík: Pověsti pro štěstí

Malá scéna Zlín
režie Jan Leflík
Werner Schwab: Lidumor aneb Má játra beze smyslu

Divadýlko na dlani Mladá Boleslav
režie Martin Hermann
Karel Steigerwald: A tak tě prosím, kníže...

Recitační skupina Tragaču, Tragaču při ZUŠ V. Ambrose Prostějov
režie Hana Kotyzová
Kolektiv souboru ze sbírky Láska a smrt uspořádaném F. Halasem a V. Holanem:
Tragaču, Tragaču

Geisslers Hofcomoedianten Kuks
režie Petr Hašek
Anonym: Amor tyran

DIVADLO (bez záruky) PRAHA
režie David Slížek
Christo Bojčev: Titanic Orchestra

Divadelní skupina Disk Trnava
režie Dušan Vicen
Dušan Vicen, Vlado Janček a kol. Disku:
Geniální epocha podle Schulze

SemTamFór Slavičín
režie Jan Julínek
Ray Cooney: 1 1 = 3 (jeden a jedna jsou tři)

LS „C“ Svitavy
režie Karel Šefrna
Daniil Charms: Fialový vítr


Doplňkový program

Divadelní soubor Jiráskova divadla v Hronově
režie Miroslav Lelek
William Shakespeare: Veselé paničky windsorské
aneb Na každého jednou dojde

Żiwy theater Bielawa, Polsko
Ohňové divadlo

Vosto5 Praha
STAND´ARTní kabaret

Divadlo Kufr Brno
Kolektiv souboru: Tančíček Adušiadáši



78. Jiráskův Hronov 31. 7.–9. 8. 2008

Divadlo Kámen Praha
režie Petr Macháček
Petr Macháček: Žáby

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa
režie František Zborník
František Zborník: Pension

Divadlo Bez střechy Vyškov
režie Radoslav Mesarč
Jean Cocteau: Dvojhlavý orel

DS Tábor, o. s.
režie Josef Konrád
František Nepil: Polní žínka Evelínka

J.S.T.E. Artyžok a Dred Náchod
režie Ondřej Pumr
Ondřej Pumr: Dekalog: Pygmalion – Svatba – Kar

Parau Parau Jablonec nad Nisou
kolektivní choreografie
Parau Parau: Sólo pro knížky

Taneční skupina NoTa Plzeň
Kolektivní režie
Enyky benyky Anka banka

DS TJ Sokol Lázně Toušeň
režie Dušan Müller
Kolektiv souboru: Kino

Divadlo „A“ a Divadlo SHANTI, o. z. Prievidza
režie Jozef Krasula
Bertolt Brecht: Malomeštiakova svadba

Ženský amatérský spolek ŽAS Homole
režie Stanislava Kočvarová
Stanislava Kočvarová podle románu Viléma Neubauera:
Sextánky

Loutkové divadlo Střípek Plzeň
Režie Ivana Faitlová a Martina Hartmannová
Ivana Faitlová na námět Františka Kasky:
Hotel Beránek aneb Pozor, za dveřmi je vlk

Divadlo v 7 a půl Brno
režie Jan Antonín Pitínský
Henrik Ibsen: Nora

Theater Abtenau / Theater Holzhausen, Rakousko
režie Marion Hackl
Felix Mitterer: Můj netvor (Mein Ungeheuer)

Teatro HUGO Semily
režie Jan Mocek
Jan Mocek a kolektiv souboru: Hugo

Divadlo Duha Polná
režie Petr Vaněk
Bohumil Hrabal, Václav Nývlt: Ostře sledované vlaky

Spolek loutkářů Na holou Hořovice
režie Ludvík „Říha“ Řeřicha
Ludvík „Ríha“ Řeřicha podle Daniila Charmse:
Nádherný letní den aneb Kdo jsme, kam jdeme a kolik na to máme času

LS VĚK Plzeň
režie Jakub Vašíček
Kolektiv souboru:
Fucking Generation aneb Zbavme se svých patosů a hymen

Divadelní soubor KROV Breda, Nizozemí
režie Mireille Verhoeven
Jeroen Flamman: Zlatíčka (Oud Zweet)

DS KUK! ZUŠ Praha, Biskupská
režie Ivana Sobková
Kolektiv souboru: Komunikační etudy

LDO ZUŠ Harmonie Praha 6
režie Vladimír Jopek
Jan Werich: O rybáři a jeho ženě

Soubor Na poslední chvíli Ostrov
režie Lucie Veličková
Kolektiv souboru a Lucie Veličková:
Lesson Three – My Day

O. S. Thalia Vyškov
režie Radim Šíp
Ernst Jandl a Christian Morgenstern: Non s müsli

Divadlo Samohana Hradec Králové
režie Josef Tejkl
Josef Tejkl: Asteroid Bejček

TotO Divadlo Praha
režie Hana Jůzlová
Etgar Keret: Knellerův letní tábor

Divadlo Luna Stochov
režie Luboš Fleischmann
Jean-Claude Danaud: Ach, ta něha našich dam!

Geisslers Hofcomoedianten Kuks
režie Petr Hašek
Geisslers Hofcomoedianten podle libret k svatojanským oratoriím
z let 1727, 1728 a 1730 od Heiricha Rademina:
Nevyslovené Oraculum – Výmluvná mlčenlivost
Ani muk!–Nepomuk!


Doplňkový program

Absolventi Kurzu praktické režie NIPOS-ARTAMA
režie: Milan Schejbal
Arthur Schnitzler: U zeleného papouška

DS D3 Karlovy Vary
režie Anna Ratajská
Antonín Přidal: Pěnkava s Loutnou

DS Phoinix Players Junstion, Oregon, USA
režie Mary Huls
Kolektiv souboru: Závan minulosti (Blast from the past)




79. Jiráskův Hronov 30. 7.–8. 8. 2009

Městské divadlo Děčín
režie Petr Michálek
H.Ch. Andersen, Petr Michálek: Malá mořská víla

DS Eduarda Vojana Brněnec
režie Jan Heger-Kučera, Karel Černý
Alois a Vilém Mrštíkovi: Maryša

Geisslers Hofcomoedianten Kuks
režie Petr Hašek
Antonio Bioni, Apostolo Zeno: Andromache

Studio Divadla Dagmar a pedagogické školy Karlovy Vary
scénář a režie Hana Franková
J.D. Salinger, L. a R. Pellarovi: Já, Holden

Soubor Na klíček Česká Lípa
scénář a režie Markéta Holá
Karel Hynek: Vrstvy masek

Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou
na písně Ivy Bittové, choreografie Ludmila Rellichová:
Každý je někdy trapný

ZUŠ Sedlec-Prčice
na hudbu Hepningarna, choreografie Vendula Dědová:
Divnokraje

NoTa ZUŠ B. Smetany Plzeň
na hudbu Anouara Brahema, choreografie Lenka Jíšová:
Leila v zemi kolotočů

Pantomima S. I. Brno
režie Jindřich Zemánek
Kolektiv souboru: Promiňte, poprskal jsem vás

Pantomimická jednotka ŘEČ Praha
kolektivní režie
Kolektiv souboru: Ze života hmyzu

Theatre Universitaire Royal de Liege, Belgie
režie Robert Germay
Franz Kafka: Zpráva pro jednu akademii
(Bericht an eine Akademie)

Někdo – dvoučlenný soubor jednoho herce ZUŠ F.A. Šporka Jaroměř
režie Jarka Holasová a Jakub Maksymov
J. Maksymov a J.Holasová: Ve dvě na hruškách II.

Divadlo Alexandera Gondarčuka Omsk, Rusko
režie Alexander Gondarčuk
Vladimír Ilukhov: Kouzelná jablka

Soubor Třetí věk při Městské knihovně v Lounech
režie Renata Vordová
Kolektiv souboru s využitím textů Jiřího Suchého: Včera se mi zdálo

Loutkářský soubor Čmukaři Turnov
kolektivní režie
Daniela Weissová, Romana Zemenová: Za každým rohem jeskyňka

Tate Iyumni Praha
kolektivní režie
Kolektiv divadla: Krvavé koleno

DDS HOP – HOP ZUŠ Ostrov
režie Irena Konývková
Irena Konývková podle knihy Jacqueline Wilsonové Dvojčata v průšvihu:
Ruby a Garnet?

Divadlo Commedia Poprad, Slovensko
režie Vlado Benko, Dušan Kubaň, Michal Novák
René Fallet, Alexandr Gregar, Vlado Benko: Kapustnica

LDO ZUŠ Strakonice
režie Jiřina Lhotská
Jiřina Lhotská podle H.Ch. Andersena: Je to naprosto jisté

DS Trdla při O. S. Thalia Vyškov
režie Olga Pitelová a Ivana Šmelová
Olga Pitelová a Ivana Šmelová na motivy španělské pohádky:
Kuře Čtvrtka

Nezávislý soubor Buranteatr Brno
režie Jiří Hájek
Martin McDonagh: Pan Polštář

Divadlo SoLiTEAter Praha – Libor Ulovec
kolektivní režie
Doug Wright: Svou vlastní ženou

Divadlo Kámen Praha
režie Petr Macháček
Petr Macháček: Zvěstování Bohunce

Divadlo Prkno – SUZAT Veverská Bítýška
režie Pavel Vašíček
Eduardo Rovner: Společnost

DS Vojan Libice nad Cidlinou
režie Jaroslav Vondruška
Vlastimil Peška: Měla babka čtyři jabka

DS Bit Jihlava
kolektivní režie
Luboš Brabenec: Rubikon

DISK Trnava, Slovensko
režie Blaho Uhlár
Blaho Uhlár a kolektiv souboru: Výhľad

LÁHOR/Soundsystem
kolektivní režie
LÁHOR/Soundsystem: Diskrétní den

Divadlo SemTamFór Slavičín
režie Milan Janček
Gilles Dyrek: Benátky pod sněhem

Divadlo De Facto Mimo Jihlava
režie Martin Kolář
Martin Kolář na motivy Bély Horgase: Zelené prasátko


Doplňkový program

Náchodská divadelní scéna
režie Miroslav Houštěk
Anton Pavlovič Čechov: Strýček Váňa

Divadlo DRH
režie Marie Kotisová
Marie Kotisová na motivy hry W. Shakepseara Sen noci svatojánské:
Noc v čase slunovratu

Česko-německá skupina 3 1 při Rádobydivadle Klapý
režie Rudolf Felzmann
Michael de Ghelderode: Escorial

Černí šviháci Kostelec nad Orlicí
režie Josef Tejkl
Josef Tejkl: Svět podle Kloboučka
 
 

Související Přehlídky

 
 

Související Ročníky přehlídek

 
 

Související Pojmy

 
 

Související Bibliografie

 
 

Související Kalendárium

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':