Texty: Karlínské jeviště 2013/14, podzimní část - Amatérský divadelní fesťák Karlínské jeviště: během víkendu uvidí diváci dvanáct představení. Pražský patriot, redakce, 14. listopadu 2013.

 
  Amatérský divadelní fesťák Karlínské jeviště: během víkendu uvidí diváci dvanáct představení
14. listopadu 2013 12:03 | Kategorie: Občanská sdružení Pražská kultura

Divadlu bude o nadcházejícím víkendu patřit pražský Karlín. Sejdou se zde desítky členů amatérských divadelních souborů a stovky jejich příznivců. Koná se zde již 16. ročník Karlínského jeviště, největšího pražského amatérského divadelního festivalu a jednoho z nejrozsáhlejších v České republice.
Sdílejte
Festival Karlínské jeviště. Foto: archivKarlínské jeviště
Festival pořádá občanské sdružení Divadlo a Život ve spolupráci s Karlínským spektrem – DDM hl. m. Prahy. Dalšími spolupořadateli jsou Amatérská divadelní asociace a Obchodní akademie Kollárova. Uskuteční se ve dnech 15. – 17. listopadu v Karlínském spektru – DDM hl. m. Prahy, Karlínské náměstí 7, Praha 8.
Jako tomu je v posledních ročnících obvyklé, i na letošní přehlídku se přihlásilo kolem čtyřiceti divadelních souborů nejen z Prahy, ale i z dalších regionů ČR, což je dokladem toho, jakou oblibu si tato tradiční nesoutěžní přehlídka a divadelní dílna v uplynulých letech získala.

Dvanáct z nich odehraje svá představení nyní, od pátku 15. do neděle 17. listopadu a zhruba stejný počet inscenací budou moci diváci zhlédnout během zimní části přehlídky, která se uskuteční v posledním lednovém víkendu. Další soubory, které se i tak do programu nevejdou, pak budou přednostně zařazeny do dalšího ročníku Karlínského jeviště.

Karlínské jeviště chystá ve své listopadové části nabídku divácky atraktivních představení nejrůznějších žánrů, což je tradičním znakem přehlídky, ale i kritériem výběru do jejích jednotlivých částí. Nechybí tedy několik komedií i dramat. Na sobotní i odpoledne a nedělní odpoledne stejně jako v jiných ročnících zařazeny pohádky.

V programu jsou inscenace známých dramatiků, jako Lev Birinskij, O´Henry, Agatha Christie, E. E. Schmidt. Tradičně je zařazeno i několik autorských představení. V souladu s posláním přehlídky se představí jak soubory s menšími zkušenostmi, tak i ty oceněné na nejrůznějších přehlídkách.

Přehlídka Karlínské jeviště 2013/14 nese opět jméno svého zakladatele dr. Vladimíra Veselého, a to jako jeho memoriál. Opět bude lektorský sbor složený ze zkušených profesionálních i amatérských divadelníků udělovat cenu pro nejlepší inscenaci nazvanou podle tohoto známého divadelníka.

Autor: Redakce
 
 

Související Ročníky přehlídek

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':