Texty: Prostějov, Wolkrův Prostějov 2017, Celostátní kolo - recitátoři sólisté. Klub DUHA.

 
  Přehlídka recitátorů
STŘEDA 14. 6. 2017 - 2. KATEGORIE
9.00 9.40 1. skupina
10.10 10.50 2. skupina
11.20 12.00 3. skupina
ČTVRTEK 15. 6. 2017 - 2. KATEGORIE
9.00 9.40 4. skupina
10.10 10.50 5. skupina
11.20 12.00 6. skupina
PÁTEK 16. 6. 2017 - 1. KATEGORIE
9.00 9.40 1. skupina
10.10 10.50 2. skupina
11.20 12.00 3. skupina
12.30 13.10 4. skupina
13.40 14.20 5. skupina
SOBOTA 17. 6. 2017 - 1. KATEGORIE
9.00 9.40 6. skupina
SOBOTA 17. 6. 2017 - 3. KATEGORIE
10.10 10.50 1. skupina
11.20 11.55 2. skupina

STŘEDA 14. června 2017
9.00 – 9.40 hodin
2. KATEGORIE – 1. SKUPINA
1. Lucie Reginačová
Bojkovice Miloš Macourek: Mrak v cirkusu
2. Marta Hermannová
Český Krumlov Daniil Ivanovič Charms/Ondřej Mrázek: O jevech a existencích
3. Gabriel Štěpánek
Brno George Orwell/Gabriel Gössel: Farma zvířat (Majorův proslov)
4. Tomáš Mohač
Frýdek - Místek Pavel Tomeš: Fyzika vztahu
5. Alžběta Johánková
Kout na Šumavě Lenka Tréglová: Bajka o hadovi a uzlech
10.10 – 10.50 hodin
2. KATEGORIE – 2. SKUPINA
6. Gabriela Vránová
Olomouc Marguerite Durasová/Anna Kareninová: Vlak z Bordeaux
7. Kristýna Pavlů
Pelhřimov Jiří Kolář: Mluvící obraz
8. Petra Březinová
Jaroměř Marie Doležalová: Pět míst, kde je trapná se přiznat, že jste herečka
9. Matouš Pikous
Liberec Globus ČR: Tady je svět jistě v pořádku
10. Zdeňka Mauerová
Chornice Alexandra Berková: O malé bílé cedulce
11. Adéla Nekvindová
Luže Jiří Suchý: Nemilá příhoda
12. Vojtěch Vála
Karlovy Vary Iva Procházková: Nazí (úryvek)
11.20 –12.00 hodin
2. KATEGORIE – 3. SKUPINA
13. Petr Matyáš Cibulka
Hradec Králové Triarius: Mazací hlava
14. Marek Sojka
Hrádek nad Nisou Marek Sojka: Těžký den
15. Dávid Páska
Bratislava Petr Lomnický: Kapitál
16. Martin Skopalík
Velká Bystřice Petra Soukupová: Zmizet (úryvek z knihy)
17. Daniel Bleha
Ostrov Jiří Weinberger: Až mi zbyde jen pohled zpátky (montáž básní)
18. Aneta Švarcová
Boršov nad Vltavou Ernst Jandl/Josef Hiršal, Bohumila Grögerová: Bestiárium
19. Adam Bártek
Zlín Karel Plíhal: Nejdelší Plíhalova báseň

ČTVRTEK 15. června 2017
9.00 – 9.40 hodin
2. KATEGORIE – 4. SKUPINA
20. Josef Šišulák
Varnsdorf Ivan Wernisch: Polemius, jenž panoval v Babylóně
21. Martina Sedláková
Ronov nad Doubravou Aleksa Šantić/Jarmila Urbánková, Milada Blažková: Rukama nelom
22. Valerie Bílková
Ostrov Tatjana Gromača/Jiří Hrabal: úryvek z knihy Černoch
23. Kateřina Prášilová
Jaroměř Milan Nápravník: Snídaně
24. Ondřej Havlíček
Šumperk Kryštof Haneš: Jméno
25 Eliška Martincová
Kunovice Moje krátká sukně
26. Radovan Táborský
Praha Ludvík Aškenazy: Pravda
27 David Bolech
Liberec Douglas Adams/Jana Hollanová: Sušenky
10.10 – 10.50 hodin
2. KATEGORIE – 5. SKUPINA
28. Alžběta Rajchlová
Řevnice Slawomir Mrožek/Helena Stachová: Náhle
29. Kristýna Žďárská
Milovice Tereza Boučková: Když milujete muže (úryvek)
30. Lenka Weinerová
Jindřichův Hradec Jan Zábrana:
31. Eliška Floriánová
Louny Josef Hiršal: Starý slovník
32. Andrea Bílá
Pelhřimov Ludvík Aškenazy: Vajíčko
33. Jakub Juřina
Zábřeh Pavel Kosatík: František Moravec
34. Olga Kuttelwascherová
Polička Irena Dousková: Oněgin byl Rusák
11.20 – 12.00 hodin
2. KATEGORIE – 6. SKUPINA
35. Kateřina Linková
Sobotka Stanislav Kostka Neumann: Samoto tichá
36. Eliška Šeredová
Pelhřimov Jan Skácel: Pitomá otázka, čili jak se to vezme
37. Marek Musil
Ptení Petr Šabach: S jedním uchem naveselo
38. Marek Pausz
Karlovy Vary Robert Fulghum/Lenka Fárová, Jiří Hrubý: Medvěd Nedvěd
39. Tereza Svěráková
Praha Filippo Tommaso Marinetti/Jiří Macák: Osvobozená slova (montáž)
40. Tereza Procházková
Karviná – ráj Rustam Ibraginbekov: Žena, za železnými dveřmi (úryvek z dramatu)


PÁTEK 16. června 2017
9.00 – 9.40 hodin
1. KATEGORIE - 1. SKUPINA
1. Ondřej Petrák
Ostrov Stephen Leacok/L. a T. Vrbovi: Strašlivý osud Melpomena Jonese
2. Karolína Hajná
České Budějovice Christian Morgenstern/Josef Hiršal: Papír od chleba s máslem
3. Karolína Knězů
Pelhřimov Ivan Wernish: Kanape
4. Petr Forst
Louny Barbora Hančilová: Malé závislosti (úryvek)
5. Damián Tejkl
Slatina nad Zdobnicí Charles Cros/Jaroslav Fryčer: Ubožák
6. Mikuláš Hampl
Brno Ivan Kraus: Výchovný systém
7. Tereza Škubníková
Uherský Brod Slawomir Mrožek/Helena Stachová: Soucit
10.10 – 10.50 hodin
1. KATEGORIE - 2. SKUPINA
8. Kristýna Ohlídalová
Staměřice Woody Allen/Dana Hábová, Michael Žantovský: Dimitrij
9.

Ester Valtrová
Praha
Antoine de Saint – Exupéry/Věra Dvořáková: Kameny chrámu
10. David Červeňák
Orlová - Lutyně Pavel Novotný: Vemte to za mě
11. Alžběta Skořepová
Jaroměř Pavlína Brzáková: Medvěd a žena (Jamtana)
12. Matouš Benda
Třebíč Ota Pavel: Nejdražší ve střední Evropě
13. Tobiáš Nevřiva
Bruntál Zdeněk Svěrák: Betlémské světlo
14. Ráchel Korbelová
Chrudim Jiří Suchý: Brahmaputra aneb vražda kapra
11.20 – 12.00 hodin
1. KATEGORIE - 3. SKUPINA
15. Daniel Klouda
Praha 9 - Prosek Daniil Charms/Martin Hnilo: Dopis
16. Johana Handlířová
Krnov Radka Denemarková: Peníze od Hitlera (úryvek z knihy)
17. Lenka Jechová
Jaroměř - Josefov Marie Doležalová: Já nic, já introvert
18. Matěj Velička
Ostrov Tim Burton/Richard Podaný: Roch, toxický hoch
19. Leona Houdková
Zaječice MidiLidi a Ladislav Hruška: MidiLidi a Láďa Hruška se vrací
20. Kryštof Kolčava
Dubicko Karl Straube/Danuše Šťavíková: Dopis dceři
12.30 – 13.10 hodin
1. KATEGORIE - 4. SKUPINA
21. Petra Paločková
Třebíč Betty MacDonaldová/Eva Marxová: Co život dal a vzal
22.

Magdaléna Hlaváčková
Rokycany
Pavel Kantorek: Dobrý skutek
23.

Noemi Fritzová
Praha 1
Ruth Ozeki: Hledání přítomného okamžiku
24.

Mikuláš Beck
Peruc
Arnošt Goldflam: Jeden den
25.

Tomáš Hart
Sulejovice
Jaroslav Hašek: Hovor s malým Mílou
26.

Markéta Hlavačková
Bystřice
Suzanne Collinsová: Hunger Games – Aréna smrti
13.40 – 14.20 hodin
1. KATEGORIE - 5. SKUPINA
27. Sára Steinerová
Ostrava Jan Werich: Máta peprná
28. Vít Staša
Bystřice Jan Skácel: Hodně hrubá báseň o lovu
29. Adam Weinlich
Moravská Třebová Ludvík Aškenazy: Rozhovor o smrti
30. Petr Vrabec
Most Ivan Wernisch: Cesta na venkov
31. Alžběta Sovová
Plzeň Terry Pratchett/Jan Kantůrek: Buch! Aneb Kdepak je má kravička? (úryvek z knihy)
32. Josef Matěj
Zábřeh Jiří Suchý: Jen tři slabiky
33. Tomáš Ryška
Jihlava Fráňa Šrámek: Raport

SOBOTA 17. června 2017
9.00 – 9.40 hodin
1. KATEGORIE - 6. SKUPINA
34.

Barbora Maksymovová
Jaroměř


Daniil Charms/Ondřej Mrázek: Souvislosti
35.

Karla Tomanová
Prostějov


Leo Rosten/Antonín Přidal: Pan Kaplan a houby
36 Nicole Haismanová
Praha 1

Sheila Ochová: Sůl země a blbá ovce aneb můj šílený život s dědečkem
37. Veronika Blažková
Nové Město na Moravě

Tomáš Přidal: Motorová pila
38.

Jan Poul
Nové Město na Moravě


Ivo Fleischman: Píseň o růži
39.

Jiří Fencl
Jarošov nad Nežárkou


kolektiv autorů: Úryvek z knihy o tréninku a závodění na dlouhé trati…
10.10 – 10.50 hodin
3. KATEGORIE - 1. SKUPINA
1. Dagmar Franková
České Budějovice František Němec: Paní Zouzalová, Nákupní element
2. Svatopluk Zatloukal
Laškov - Dvorek Karel Čapek: Sbírka známek
3. Hana Patrasová
Drslavice Petr Stančík: Dvě cesty Toníka Dvořáka
4. Jonáš Špaček
Horní Bříza Pavel Novotný: Marceli?
5. Terezie Jelínková
Praha 6 Jiří Orten: Jednoho dne
6. Eva Hadravová
Praha 4 Miroslav Holub: Interferon
7. Martina Dobiášová
Praha 2 Kārlis Vērdiņš/Radegast Parolek: Pohádka o filoložce Cynthii
11.20 – 11.55 hodin
3. KATEGORIE - 2. SKUPINA
8. František Barták
Praha 10 Přemysl Rut: Pravda o doktoru Faustovi
9. Tomáš Pešek
Praha 2 Kārlis Vērdiņš/Radegast Parolek: Nemá cenu zapírat
10. Stanislav Nemrava
Uherské Hradiště Helga Hohenzolern von Braunschwitz/Blahoslav Nekolný: Otrava jedem v Braniborsku
11. Monika Němečková
Jaroměř Ernst Jandl/Josef Hiršal, Bohumila Grögerová: Vědí, co říkají
12. Lucie Purketová
Moravská Třebová Jan Neruda: Balada zimní
 
 

Související Ročníky přehlídek

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':