Texty: Divadelní Tříska 2019 - Informace o programu (všechny ročníky). Web Divadla (bez záruky).

 
  Divadlo (bez záruky) Praha
facebook
Divadelní tříska 2019

DIVADELNÍ TŘÍSKA je krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé a amatérského divadla pro děti. Odborná porota může inscenace nominovat nebo doporučit do programu národních přehlídek Divadelní Piknik Volyně 2019 nebo Popelka Rakovník 2019.

DIVADELNÍ TŘÍSKA 2019 proběhne v pražském Divadle Disk (https://www.divadlodisk.cz/) v termínu 2. – 3. března 2019.

Odborná porota zasedne ve složení scénografka a režisérka Kateřina Baranowska, režisér Jan Holec a režisér Adam Doležal.

Přehlídku organizuje DIVADLO (bez záruky) PRAHA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.


Program

02.03.2019 10:00
TOGO

Jiří Volák

Hra na hraně dějepisu. Divadelní chvalozpěv na nejslavnější chvíli československého kolonialismu - námořní výpravu do Toga v roce 1920! O nás a o nich. O srdci temnoty. Je malé, ale naše. "To Tože jako Tože!"

65 minut

Hraje: Teritoriální tyjátr / rozborový seminář: 11:30

02.03.2019 12:00
REPUBLIKA NA NÁS ČEKÁ/ANEB KDE DOMOV MŮJ

Lenka Tretiagová

Představení dospívajících studentů a mladých absolventů Tanečního studia Light vzniklo v rámci projektu Knihovny Václava Havla „Hrajte Havla“ a inspiruje se hrou Václava Havla „Zítra to spustíme“, pojednávající o vzniku naší republiky.

Smršť energie divákům valí mladí interpreti na vlnách hudby a tance a scénicky si pohrávají s motivy textů výjimečného dramatika a prezidenta Václava Havla – velikána našich moderních dějin.

30 minut

Hraje: Taneční studio Light / rozborový seminář: 13:00

02.03.2019 13:30
VŠICHNI LHÁŘI

Václav Kliment Klicpera

Veselohra o tom, že lhát se musí hodnověrně.

Text vychází z her V.K. Klicpery Lhář a jeho rod, Tajný pověrec, Opatovický poklad.

90 minut

Hraje: ESENCE / rozborový seminář: 15:30

02.03.2019 16:00
KABARET PRO NEZADANÉ

Klára Hanušová

Kabaret pro nezadané je příběhem fiktivního institutu pro seznamování, kde se, ne náhodou, ocitnou čtyři nezadaní jedinci. Humor je temný, příběh dojemný a napínavý.

V představení zazní autorské písně od skladatelky Sonii Koutové.

80 minut

Hraje: Kardio Theatre / rozborový seminář: 18:00

02.03.2019 18:30
ILUZE

Ivan Vyrypajev

Dva manželské páry prožily krásný život. Padesát dva let! Životy naplněné láskou, oporou a vzájemnou důvěrou. Žili spolu šťastně až…do chvíle, kdy musejí všichni postupně odejít. Poděkovat za možnost přijímat i darovat lásku a odejít. Ale, která láska byla skutečně vzájemná a která jednostranná. Kdo žil život v pravdě a kdo v iluzi?

70 minut

Hraje: OLDstars / rozborový seminář: 21:30

02.03.2019 20:00
MLUVÍCÍ HLAVA

Reverzní dveře

Začalo to velmi tělesně. Tepem srdce, zpocenými dlaněmi, suchem v ústech. Dvě minuty padesát. Jenže mně se tyhle příběhy hnusí. Tančíš, tančím, tančíme. Všechno se točí, krok dva tři. Točí mě, minuta třicet. Prý pomáhá zhluboka dýchat. Slova, slova, slova. Trávení obrazů, gest, společenských úkonů. Patnáct vteřin. Blikají na mě, zrnění. Raz a dva, tři a čtyři. Velký třesk. Jak může tak malý pták vydávat tak velký zvuk? Tráva, slunce, ředkve. Vědci všech univerzit světa nedávno zjistili, že železo v naší krvi pochází ze zaniklých hvězd, z pradávných výbuchů supernov, mají naprostou pravdu, mezi námi a hvězdami existuje přímé spojení, v mých žilách koluje celý vesmír, vstupuju do oslepující záře, vstupuju do oslepující záře, vstupuju do světla. Jdu k vám.

50 minut

Hraje: Reverzní dveře / rozborový seminář: 21:30

03.03.2019 10:00
ZA POHÁDKOU KOLEM SVĚTA

Luděk Horký

Hudební pohádka pro malé cestovatele.

Kouzelné zeměkoulení od příběhu k příběhu a ze světadílu na světadíl, to je kouzelný všelék, určený všem dobrodruhům, princeznám a skřítkům, kteří už běhají po světě déle jak čtyři roky. Dokáže vyčarovat úsměv na tváři, nudu zahnat do kouta a zařídit, aby kamarádi byli těmi nejlepšími kamarády ve vesmíru. Na cestě kolem světa nejste nikdy sami!

75 minut

Hraje: Ty-já-tr BYLO NEBYLO / rozborový seminář: 13:30

03.03.2019 12:00
Z POHÁDKY ZA POHÁDKY

Michal Šturman

Autorská pohádka divadla KoMa.

Pojďte se podívat za pohádku! U nás se draci nezabíjejí, ale oživují. U nás princezny nečekají na záchranu, ale tvrdě pracují. V každé pohádce vítězí dobro nad zlem – u nás prohrává úplně každý!!! A to vše jen proto, aby děti mohly před usnutím slyšet své oblíbené příběhy, Nebojte se, všechno nakonec dobře….. začně. Těšíme se na Vás :)

Ať se stane cokoli – nepoukazujte na výšku trpaslíků!

50 minut

Hraje: Divadlo KoMa / rozborový seminář: 13:30

03.03.2019 14:30
SESTRY

Martina Mrňavá

Vztahy v rodině jsou promotány sítí zážitků, které nás propojují, ale velmi často i rozdělují. Někdy se vztahy s blízkými pocuchají natolik, že se lidé vzdálí a nikdo vlastně ani přesně neví proč. Anebo snad ano?

Současná česká hra pro tři herečky a mnoho nálad.

Hra Sestry získala první místo na festivalu Divadelní Osmička v roce 2018 v Divadle Karla Hackera.

50 minut

Hraje: DIVOCH – Divadelní ochotníci chaberští / rozborový seminář: 16:00

03.03.2019 16:30
KRÁSKA A BOJOVNÍK

Hana Malinová

Kráska a bojovník je úplně nová a navýsost aktuální divadelní hra zobrazující důsledky úplně jiné migrace než té, které se xenofobně děsíme… Paralelně sledujeme dva děje. V jednom nás svým tancem a pěveckým umem osloví tři krásky, z nichž jedna se shodou osudných náhod dostane až do válečné vřavy ISIS. Druhý popisuje osud neukotveného muže přežívajícího někde v západní či střední Evropě, který své poslání najde až v ISIS a „boji za pravou víru – za Alláha“. Toho skvěle namluvil Jan Přeučil.

55 minut

Hraje: Rozkoš / rozborový seminář: 18:00

03.03.2019 19:00
ZLATÝ DRAK

Roland Schimmelpfennig

Tragikomedie z thajsko-čínsko-vietnamské restaurace Zlatý drak. M6: thajská polévka s kuřecím masem, thajským zázvorem, rajčaty, žampióny a citronovou trávou. Jak daleko je od nás asi Čína? Chtěli byste se tam někdy podívat? A jaká jsou vaše další přání? Rozjímání nad extra ostrým jídlem. Dvě porce za cenu jedné: nekorektní bajka o kobylce a mravenci. Korektní road-movie vytrženého zubu, který umí léčit.

80 minut

Hraje: Ty-já-tr HROBESO / rozborový seminář: 21:00

03.03.2019 cca 21:30
VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ DIVADELNÍ TŘÍSKY 2019
 
 

Související Ročníky přehlídek

 
  Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':