Databáze českého amatérského divadla

Bibliografie: LOUTKÁŘ 1992 - dosud.

Název: LOUTKÁŘ 1992 - dosud.
Předchází Československý loutkář. Viz 1412.
Měsíčník pro loutkářství a dramatickou výchovu. Vyd. MK ČR. Red. HANŽLÍKOVÁ, Eva - ZAVIAČIČOVÁ, Eva; 1993: Časopis pro loutkářství. Vyd. DÚ. Red. VAŠÍČEK, Pavel - MALÍKOVÁ, Nina; 1998: 6x ročně, vyd. Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář.

Časopis Loutkář, první a nejstarší odborný časopis tohoto druhu na světě, vychází s pauzou válečných let od roku 1912 dodnes. Je živou kronikou českého loutkového divadla a je určen profesionálním loutkářům, amatérům, pedagogům - prostě všem, kteří se zajímají o loutkové divadlo. Časopis Loutkář popularizuje loutkářství jako integrální součást divadelního umění. Obsahuje teoretické i historické studie, portréty významných osobností i souborů z minulosti i současnosti, rozhovory, kritiky, informace o dění v loutkářském světě u nás i v zahraničí. Má anglické resumé a vychází šestkrát ročně v rozsahu 48 stran. Cena jednoho výtisku je 60Kč, předplatné na rok 2004 činí 270Kč.

Související Obrázky

Loutkář - časopis, 2007
Obálka časopisu Loutkář, č. 3-4, 98


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':