Databáze českého amatérského divadla

Bibliografie: Interpretace uměleckého textu v literární výchově na základní škole

Autor: GEJGUŠOVÁ, Ivana
Název: Interpretace uměleckého textu v literární výchově na základní škole
Ivana Gejgušová: Interpretace uměleckého textu v literární výchově na základní škole, 1. vyd. - Ostrava : Pedagogická fakulta Ostravské univerzity, 2009. - 117 s..
[S Úvodem (s. 4-6) a s oddíly: Východiska práce (s. 7-15, s kapitolami: Pojetí literární výchovy na základní škole; Mezipředmětové a vnitropředmětové vztahy a literární výchova; Aktuální problémy literární výchovy); - Práce s uměleckým textem v literární výchově (s. 16-107: Četba jako první kontakt žáka s textem; Využití vstupních částí textu k interpretaci; Podoby narace; Vnitřní stavba a propojenost textu; Využití rýmů; Komparace textů; Hledání stopových prvků syžetu; Slovo a obraz, slovo a informace; Umělecký text a mezipředmětové i vnitropředmětové vztahy); - Závěr (s. 108); - se soupisem literatury (s. 109-116), s rejstříkem (s. 117).]

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':