Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Richterová Ivana, Police nad Metují - Hronov, Zlatý odznak J. K. Tyla, 2015

1979 nastoupila na Okresní kulturní středisko v Náchodě a pracovně se hned ocitla na Jiráskově Hronově. Zpočátku dělala zpravodajství, noviny, obrazové zpravodajství v parku.
1990 dostala nabídku pracovat v Hronovském kulturním středisku (v roce 1997 se transformovalo na o.s. Kruh), které JH produkovalo, a od té doby se na této produkci plně podílela do roku 2005.

V divadle kromě hraní dělala zpočátku vše co bylo třeba a posléze se pro nedostatek režisérů dostala i k režii (její první režií byla začátkem 70. let 20. století Gogolova Ženitba). Pracovala i s dětmi a vychovala řadu amatérských divadelníků.
Kromě Police nad Metují hraje i se souborem v Hronově. Mimo jiné také pořádá akce pro seniory (například četbu na pokračování), stará se o kino a pracuje v kulturní komisi.
Rok: 2015
Zdroj: VSVD

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':