Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Miletín, Muzeum 2/28, Kaška Jan, jako Kilian v Paní Marjánce 1845, kresba

09970 Kaška Jan, jako Kilián v Paní Marjánce 1845, akvarel
autoportrét, výška postavy v orig. 71 mm, list 88x143 mm. Památníček Otylie Moserové ze Sušice. Vlastivědné muzeum Horního Pootaví, Sušice, bez i.č.-
Text připsaný Kaškovou rukou: „ Což nejsem tvůj amant? (pod obrázkem) K upamatování na den 7. září 1845. V Sušici od Jana Kašky. V Praze dne 10. listopadu 1845. (na rubu) Kaškův akvarel se váže k jeho pohostinskému vystoupení v představení Paní Marjánky, sehrané souborem sušických ochotníků v září 1845. Je jedním z prvních obrazových dokladů k historii našeho obrozeneckého divadla, které vznikly po premiéře už jako záznam konkrétního jevištního díla.
Rok: 1845
Zdroj: DČD II, s. 396
Publikováno: Expozice Muzeum Miletín
Poznámka:
DbČAD CD 09970

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':