Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Poděbrady, Deník Milana Zadiny, výpisy o Leopoldě Dostalové s. 1, 1898

Z deníku Milana Zadiny, 1898, představení Darmojedka:
9. ledna: Rozkošná, hezoučká obličejem i elegantní toiletou byla Polda Dostálová, jež znamenitě vystihla ve své dost bezvýznamné menší úloze koketní chic prohnané panské komorné (divím se, že jsem se nezamiloval do Poldy, první své dětské a částečně sextánské lásky, když už o Velikonocích v Jedenáctém přikázání mne tak upoutala svým roztomilým zjevem).
26.ledna: Polda (Dostálová) prý velmi hezky hrála v Salickém zákoně, přál bych si vřele jí v tom vidět, byla asi zas v mužském šatě hezoučká, tak jako jindy v přirozeném ženském. (Poznámka na konci svědčí o tom, že to byla představení Lacinovy společnosti (JV)
Rok: 1898
Zdroj: Polabské Muzeum, Poděbrady, netříděné dokumenty v ka I.-III. př. č. Př.č. 313/86
Foto Jiří Valenta 2011
Poznámka:
DbČAD CD 60108

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':