Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Pištín, Kubata, pamětní kniha 1931–1951, s. 49; foto 1936

Ferdinand Oliva: Julinčiny vdavky.
Sedící zleva: František Pošusta v roli Fabiána Mušky, Karel Kopal – předseda spolku, Jan Kozel – režisér v roli hostinského Kvasničky, Havlíčková v roli Veroniky.
Stojící zleva: Josef Pešek v roli poslíčka Košťála, Václavíková v roli Elvíry Ostré, Jan Brabec – nápověda, Šatavová v roli Barbory Krausové, Karel Jochmann – jednatel spolku v roli Václava Pavelky, Křížová v roli služky Fanny, Čapek v roli desátníka Maliny, V. Hajný – člen spolku, Václav Dvořák v roli Otakara, Ryplová v roli Julie, Jan Dvořák v roli učitele Krásy, Rotbauer v roli pekaře Češpivy, Vaněk v roli Damiána Práška, Mazanec v roli posluhy.
Rok: 1936
Zdroj: Zaslaly Jaroslava Čapková a Jiřina Čapková září 2011

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':