Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Tišnov, sál sokolovny, orientační snímek opony, dle návrhu Joži Uprky namaloval Cyril Mandel 1898, shořela 1929

Tišnov, sál sokolovny, orientační snímek opony, dle návrhu Joži Uprky namaloval Cyril Mandel 1898, shořela 1929.
Zaznamenali jsme informaci:
"Malíř Cyril Mandel místo uznání musel čelit chudobě a nevšímavosti jeho dřívějších přátel. Jediný, kdo se snažil ho podporovat, byl jeho starý známý Joža Uprka. Z přátelství tak několikrát vznikla i profesionální spolupráce..... pracoval na některých Uprkových dílech, například na oponě ochotnického divadelního spolku v Tišnově."
Ex: HOMOLOVÁ, Tereza: Moravské Slovácko inspirující. Výtvarní umělci 2. poloviny 19. a 1. poloviny 20. století. Bakalářská diplomová práce. Masarykova univerzita, filozofická fakulta, sdružená uměnovědná studia, Brno 2008.
Rok: před 1929
Zdroj: Michal Doležel, sokolbrno@gmail.com

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':