Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Příchovice, nález opony a kulis 2015

Ve středu obrazu slovanská lípa s mohutným kmenem. Pod ní na housle hraje dívka. Před lipou ve středu obrazu široký pás zeleně. V levé polovině skupina postav s nadějemi vzhlížející na symbol české státnosti, hrad Karlštejn. Postavy a jejich pózy jsou převzaty z maleb na populárních obrazech. V pravé půli postavy slovanského okruhu vzhlížející k praporu (pruhy bílá, modrá, červená). Žena v českém kroji líbá prapor, muž s prvky slovenského oděvu drží prapor, za ním bouřící se postava s mečem, vpředu postava přetrhávající řetězy otroctví, v pozadí zasněžené hory..

Celkové působení opony na diváka je patrné po orámování kulisami portálu, na nichž jsou zobrazeni andělé s plamennými meči.
Rok: 1925
Zdroj: Ludvík Pouza, redaktor Klatovského deníku, principál, autor a režiesér i herec spolku Buřina Příchovice.

Související Pojmy

Související Obrázky

Příchovice, nález opony a  kulis 2015


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Příchovice, nález opony a  kulis 2015