Databáze českého amatérského divadla

Obrázky: Český Brod, Tyl, Soud - plakát, 1981

Tyl Český Brod, Fráňa Šrámek, úprava Václav Kotva: Soud, režie Václav Padevěd, Miroslav Exner, plakát k představení, 1981

"Při našich účastech na různých divadelních přehlídkách jsme viděli, že pokud chceme dosáhnout vyšších cílů a ocenění, musíme spolupracovat s profesionály. Navázali jsme proto spolupráci se členem Činoherního klubu panem Václavem Kotvou. Ten s námi nacvičoval hru Fráni Šrámka „Soud“. Po Pozdní lásce, to byla druhá hra s vážnou tématikou. Přestože naše spolupráce s Václavem Kotvou pro nedostatek finančních prostředků po čase skončila, hru jsme dozkoušeli a odehráli."

Rudolf Ferbs: Vzpomínky na divadlo J. K. Tyl v Českém Brodě 1942-1992, citace.
Rok: 1981
Zdroj: Soukromý archiv herce a režiséra souboru Rudolfa Ferbse, CD pro DČAD březen 2015.

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':