Databáze českého amatérského divadla

Opony: Čáslav, sál hostince U králevice, opona Dvě panny a nápis Osvětě, a. Gustav Havel, Jan Rieb a Fryč, 1861, nezachovala se

Autor: Gustav Havel (Havle?), Jan Rieb a Fryč
Vročení: 1861
1861 – 1867 nové divadlo U králevice podle plánu inž. A. Schulze (za 45 zl. – dříví darováno). Maloval Gustav Havel, příručí okresního úřadu, malíř pokojů Jan Rieb a Fryč. Opona: Dvě panny a nápis Osvětě. (Port)

První prosté divadelní jeviště čáslavských ochotníků bylo postaveno v hostinci „U králevice“ roku 1842, „celé divadlo sestavil a vymaloval“ pan Heš. V roce 1861 proběhla přestavba jeviště podle plánu krajského inženýra Aloise Schulze, malířskou výzdobu s mytologickými postavami na oponě provedli místní příručí okresního úřadu Gustav Havle a malíři Jan Rieb a Fryč.
http://www.theatre-architecture.eu/cs/internetove-museum.html?page=5&theatreId=139 (Pavel Panoch)
Bibliografie:
PORT, Jan: Kartotéka, 195x, Národní muzeum, divadelní odd., badatelna, zásuvka 69, část divadla
Historické užití:
divadlo U králevice
Současné užití:
neexistuje
Majitel/umístění:
neexistuje
Fyzický stav:
neexistuje, jen informace
Tematická skupina:
Alegorie obecné

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':