Databáze českého amatérského divadla

Organizace: Matice českých divadelníků, 2006

Rok založení: 2006
Rok ukončení činnosti: 2010
Skupina organizací:
14. 10. 2006 ve Vysokém nad Jizerou podepsaly (zatím) tři organizace amatérského divadla, tedy Svaz českých divadelních ochotníků, Volné sdružení východočeských divadelníků a Občanské sdružení divadelních ochotníků smlouvu, jíž vytvořili svaz občanských sdružení, Matici českých divadelníků.

Smlouva o součinnosti vyplývá z § 16, odst. 4. zák. č. 83/1990 Sb. O sdružování občanů ve znění pozdějších předpisů. Cílem založeného svazu - Matice českých divadelníků - je spolupráce, koordinace činností a ochrana zájmů českých amatérských divadelních organizací s celorepublikovou působností, občanských sdružení založených dle zák. č. 83/1990 Sb., které sdružují individuální členy a právnické osoby v nadregionálním územním celku a jejichž hlavním posláním je podpora a rozvoj amatérské divadelní činnosti.

Občanská sdružení, která podepsala smlouvu o součinnosti nadále uplatňují svou právní subjektivitu, a to na základě vlastních stanov, vlastního hospodaření a vlastních aktivit. Matice ve smyslu smlouvy svou vlastní právní subjektivitu nemá, ve svém jednání bude vystupovat v rámci právních norem svazových organizací.

V současné době Matice českých divadelníků, reprezentuje 667 členů fyzických osob a 44 členských souborů, právnických osob z celé České republiky. Na prvním jednání statutárních zástupců sdružení, dne 16. října 2006, byl jednatelem Matice českých divadelníků na období 2006-2008 pověřen Mgr. Alexandr Gregar, předseda VSVD, od 2008 pověřen SČDO.

Matice českých divadelníků, která by měla být nástrojem k jednotícímu partnerství k vnějšímu jednání o budoucnosti i současnosti českého amatérského divadla, se obrací na další občanská sdružení (v dikci smlouvy) s nabídkou vstupu do tohoto svazu.

2010 Volné sdružení východočeských divadelníků členství v Matici ukončilo z důvodu stagnace činnosti.

Související Osobnosti

Související Obrázky

Matice českých divadelníků - logo
Matice českých divadelníků, ustavení na KDP 2006, foto


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Matice českých divadelníků - logo