Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: KASAL, Jaromír, Přibyslav

Datum narození: 27.3.1915
Místo narození: Přibyslav
Datum úmrtí: 20.7.1994
Místo úmrtí: Havlíčkův Brod
Narodil se v rodině místního podnikatele - cukráře.. Učil na základní škole, kde se snažil žáčkům "natlouct" do hlaviček něco o naší mateřštině nebo historii, připravoval recitační pásma, či za pomoci své kolegyně Evy Trnkové režíroval školní divadlo.
Roku 1964 sestal správcem muzejních sbírek v Přibyslavi, psal městskou kroniku, věnoval se ochotnickému divadlu, měl rád hudbu. Snažil se psát i drobnou prózu pro pobavení společnosti, různé žertovné říkanky a básničky. Dá se o něm bez nadsázky napsat, že byl posledním žijícím vesnickým kantorem doby obrozenecké. Kantorem - nositelem vzdělání a kultury, jak tomu bylo u kantorů v 19. a počátkem 20.století.
Bibliografie:
Přibyslavský čtvrtletník , zprac. Anna Šauerová, č.4. s. 20 - 25.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':