Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: MATES, Miroslav, Rakovník, LD

Datum narození: 1936
LS Před branou Rakovník
Miroslav Mates se zabývá loutkovým divadlem od roku 1953 a po tuto dobu je členem kolektivu loutkového divadla v Rakovníku. Jeho hlavním oborem činnosti v divadle je technické zabezpečení inscenací, technické návrhy kulis, výroba kulis a loutek, propagace a péče o vlastní chod divadla. V minulosti zabezpečoval zázemí pro Lidovou konzervatoř v Rakovníku. Lze konstatovat, že jeho práce pro soubor je neocenitelná a v dnešní, pro amatérské divadlo nepřející době, nezbytná. Podílel se na tvorbě kompletního repertoáru divadla a vypomáhá příležitostně i při představeních ZUŠ v Rakovníku.

2005 byla práce pana Miroslava Matese oceněna Čestným uznáním Matěje Kopeckého.
2006 Zlatý odznak J.K.Tyla Za obětavou a příkladnou celoživotní práci pro loutkové divadlo a přínos pro rozvoj loutkářství a loutkového divadla
Bibliografie:
NÁVRH Skupiny amatérských loutkářů SČDO a LS Před branou Rakovník.

Související Obrázky

Rakovník, Před Branou, Miroslav Mates


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Rakovník, Před Branou, Miroslav Mates