Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: HATÁK, David, Plzeň

Datum narození: 1970
Místo narození: Ostrov nad Ohří
Autor, režisér a vedoucí souboru Ludvíci, který vznikl 1993, původně pod názvem Divadlo Mo, na plzeňské Pedagogické fakultě.
Bývalý absolvent a později učitel literárnědramatického oboru LŠU (ZUŠ) z Ostrova a dlouholetý člen amatérského divad. souboru D3 Karlovy Vary.

Soubor Ludvíci byl spjat s s původními "veselohrami se zpěvy a hepyjendy" Davida Hatáka - Ludvíci, Hedvika Pašáková, Čtyřka z Lochotína.
Soubor trvá i 2006,
kromě původních komedií D.H. uvádějí i nápadité jevištní adaptace literárních předloh či originální přepisy klasických dramat (Potrat R. Brautigana, Nezbedné pověsti V. Čtvrtka, Maryša bratří Mrštíků).

David Haták žije a učí v Plzni.
Bibliografie:
GARDAVSKÝ, Vladimír: Ludvíci přinášejí napětí, hlášky, všechno... Literární časopis Plž 1. 10. 2006.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':