Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: DAEHNOVÁ, Magda, Rožnov pod Radhoštěm

Datum narození: 9.9.1940
Místo narození: Nový Jičín
1950 začínala s divadlem v dramatickém kroužku při Beskydském divadle Nový Jičín, který vedly herečky tohoto divadla Antonie Richterová a Naďa Letenská.
V dramatickém kroužku gymnázia připravovala recitační pásma a krátké scénky pro různé studentské akce a zpívala ve školním pěveckém sboru.
1959, po ukončení středoškolských studií, se provdala a přestěhovala za manželem do obce Zašová, kde se ihned zapojila do činnosti divadelního souboru Osvětové besedy. Ale zahrála si jen ve hře D. Dobriciana Společný byt, neboť se jí narodilo dítě.

1961 se opět přestěhovala, tentokrát do města Rožnov pod Radhoštěm. Tam se stala členkou divadelního souboru Závodního klubu Tesla, který od roku 1965 působil pod názvem Stálá amatérská scéna.
V souboru odehrála několik desítek her v několika stovkách představení, získala nejedno ocenění za ženský herecký výkon a posléze ocenění nejvyšší, Zlatý Tyl.

Od 1969 soubor Stálé amatérské scény vedla ,a ten se pod jejím vedením pravidelně zúčastňoval okresních a krajských divadelních přehlídek,
1973 zvítězil na národní přehlídce ve Svitavách a zúčastnil se i Jiráskova Hronova.
1970 se Magda Daehnová ujala vedení dětského souboru při SAS, v němž občas i režírovala.
1988, kdy skončila činnost Stálá amatírská scéna, ukončila divadelní činnost i Magda Daehnová.
Bibliografie:
FABIÁN, Josef: Heslo pro Databázio ČAD. Rkp. 2008.

Související Obrázky

Rožnov pod Radhošťem, SAS, Daehnová Magda


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Rožnov pod Radhošťem, SAS, Daehnová Magda