Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: BRÜSTL, František, Dětské studio DNP, Brno

Datum narození: 1937
Výrazný publicista, rozhlasový, televizní a dramatický autor. Středoškolský profesor, učitel.

Dlouholetá průběžná spolupráce s Divadlem Husa na provázku:
překlad filmového scénáře Alexandra Volodina Blondýnka pro velkoryse koncipovaný projekt „Scénické čtení ze současné literatury národů Sovětského svazu“ (1985)
1978 Bramborový den aneb Objevení Ameriky, úspěšný, hojně reprízovaný studentský muzikál s písňovými texty Mileny Trnkové, který za jeho spolupráce uvedl režisér Zdeněk Pospíšil s Dětským studiem Divadla na provázku. Hra byla uvedena i dalšími dětskými divadelními soubory.

F. Brüstl se věnoval rovněž rozvoji dalších amatérských divadelních aktivit a zájmové umělecké činnosti vůbec, hlavně v okruhu působnosti bývalého brněnského Vysokoškolského klubu a v odborných porotách renomovaných národních přehlídek osmdesátých let Akademické Brno.
Bibliografie:
ZÁVODSKÝ, Vít: Dramatik nedopovězeného díla. Amatéraská scéna 2008, č. 4, s.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':