Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: ERBSOVÁ, Libuše, Praha

Datum narození: 1920
Datum úmrtí: 19.1.2009
Místo úmrtí: Praha
Libuše Erbsová.
Láska k divadlu ji mj. v roce 1968 přivedla k místu pracovnice pro kulturu v v pražském ústředí někdejšího Českého svazu družstevních rolníků. Její snaha uskutečnit rezortní přehlídku divadelních souborů se sešla se záměrem Ústředního domu umělecké tvořivosti (někdejší předchůdce Artamy) a nově ustaveného SČDO vytvořit platformu pro podporu venkovských divadelních souborů.
Záměr se stal skutkem, a tak v roce
1970 byla v Žebráku započata přehlídková tradice trvající dodnes. Jméno Libuše Erbsové zůstane navždy zapsáno jako jméno toho, kdo dal impulz k zrodu samostatné národní přehlídky venkovských a zemědělských divadelních souborů, kdo stál u jejího zrodu a kdo jí zůstal věrný i po odchodu do důchodu.
Podmínky pro konání přehlídky nebyly v Žebráku zcela optimální, zejména z hlediska ubytovacích kapacit, a tak bylo pro její druhý ročník nalezeno místo nové. Stalo se jím Vysoké nad Jizerou, kde se bude v letošním roce (2009) konat již 40. ročník přehlídky pod názvem Krakonošův divadelní podzim.
Bibliografie:
(MS): Opustila nás paní Libuše Erbsová. Amatérská scéna 2009, č. 1.

Související Ročníky přehlídek

Související Obrázky

Erbsová Libuše
KDP 1984, Mir. Horníček a Libuše Erbsová, beseda v rámci přehlídky
Vysoké nad Jizerou, Vobskočák, 1982


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Erbsová Libuše
KDP 1984, Mir. Horníček a Libuše Erbsová, beseda v rámci přehlídky