Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: FUCIMANOVÁ, Milena,Valašské Klobouky, Brno

Datum narození: 28.4.1944
Místo narození: Praha
Básnířka a překladatelka.
Žila v Brumově a učila na gymnáziu ve Valašských Kloboukách, nyní žije v Brně. Publikovala či publikuje v Hostu do domu, Divokém víně, Literárním měsíčníku a v Proglasu. Je autorkou několika sbírek básní, několika knížek próz a několika učebnic, překládá z němčiny a ruštiny a část její poezie přeložil do němčiny Reiner Kunze. Je členkou Rady Obce spisovatelů.

V roce 1965 založila a třicet let vedla divadlo hudby a poezie Agadir, do roku 1991 na gymnáziu ve Valašských Kloboukách a potom na gymnáziu v Brně. Toto divadlo od roku 1968 často uvádělo její texty a bylo divadlem autorským.
V Brně divadlo opět založila a vedla, ale posléze jeho vedení předala Ondřeji Fucimanovi.
Bibliografie:
Fabián Josef a kolektiv: Slovník osobností východní Moravy, www.valasskeatjeny.cz

webové stránky divadla AGADIR

Související Obrázky

Fucimanová Milena


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Fucimanová Milena