Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: KUBÍN, Otakar, malíř

Datum narození: 1883
Místo narození: Boskovice
Datum úmrtí: 1969
Místo úmrtí: Marseille
OTAKAR KUBÍN (COUBINE) (1883 Boskovice – 1969 Marseille) byl malířem, grafikem a sochařem. V letech 1900–1904 studoval na pražské AVU (u Brožíka, Hynaise, Schweigera a Thieleho). Byl členem Osmy a od roku 1932 Umělecké besedy. Od roku 1919 žil v Provenci – s výjimkou let 1952–1964, kdy žil v Praze a ve své rodné obci. Zpočátku bylovlivněn fauvismem a po příklonu ke klasicismu si po první světové válce vytvořil osobitý styl založený na racionálně budované kompozici a smyslovém chápaní barvy prosycené stříbřitým světlem.
Zpracoval Bronislav Pražan.
Bibliografie:
VALENTA, Jiří (ed.): Malované opony divadel českých zemí. Praha, NIPOS 2010, s. 272, 273

Související Obrázky

Vanovice, zasedací síň obecního úřadu, replika litomyšlské opony Františka Urbana Oslava hudby, a. Otakar Kubín, 1905-1910


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':