Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: PEŠAN, Damián, Praha, LD

Datum narození: 6.10.1887
Místo narození: Praha
Vyučil se řezbářem,

1921 absolvoval UMPRUM v Praze

Ve 30. letech vedl školní loutkové divadlo na Státní ústřední škole bytového průmyslu v Praze, kde působil jako středoškolský profesor.

1936 hrál s loutkami v sále Kotva na večeru, který pořádal Myslbek, sdružení výtvarných umělců a přátel čsl. umění. Zde předvedl s maňásky komedii Svatební noc v truhle.

1947 navrhl loutky pro hru F. Ptáčka Princezna Nafta, uvedenou Kroužkem přátel loutkového divadla v Praze, Lotyšské ulici.
Bibliografie:
KNÍŽÁK, Milan: Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopovatelné minulosti do roku 1950, díl II. Nucleus 2005, s. 699.

nesig.: Státní ústřední škola bytového průmyslu v Praze – Žižkově, Loutkář 21, 1934/35, s. 64n.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':