Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: SUCHARDOVÁ, Miroslava (Mirina), LD

Datum narození: 27.8.1889
Místo narození: Nová Paka
Datum úmrtí: 30.11.1965
Místo úmrtí: Praha
Pocházela z rodiny novapackých řezbárů loutek. Otec Antonín Sucharda ml., loutkám se věnovali i bratři Vojtěch Sucharda a Bohuslav Sucharda.

1904-191O studium na Všeobecné škole kreslení a malování při UMPRUM v Praze, po studijních cestách do Francie, Italie, Rakousku ad. se věnovala pedagogické práci. Otevřela si v Praze školu reklamy a aranžování. Své žákyně vedla také k modelování hlav loutek. Věnovala se také módnímu návrhářství.

Pro loutkové divadlo novopacké reálky vytvořila oponu a část dekorací.

1950 se stala členkou Říše loutek , kde převzala péči o kostýmy loutek po své zemřelé švagrové Anně Suchardové-Brichové.Pro loutky zhotovila stovky kostýmů.

Byla členkou dramaturgické rady a správního výboru Říše loutek
Bibliografie:
KNÍŽÁK, Milan: Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopovatelné minulosti do roku 1950. Hradec Králové 2005, s. 904

SLAVIK, Bedřich: U Suchardů. Hradec Králové, 1973, s. 162.

vkw: Dvě ze suchardovského rodu. Čs. loutkář 29,1979 s. 211n.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':