Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: URBAN, Pavel, Praha, Pyšely

Datum narození: 1974
Místo narození: Praha
Pavel Urban,
Ochotnické divadlo T. J. Sokol Pyšely a pěvecký sbor Gaudium Praha

Pavel Urban se narodil roku 1974 v Praze. Je členem a sólistou smíšeného pěveckého sboru Gaudium Praha I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a T. J. Sokol Praha – Královské Vinohrady, a též hercem a pěvcem Spolku dobrovolných ochotnických liboherců T. J. Sokol v Pyšelích.

Díky hudebnímu založení matky byl od útlého dětství – od šesti let – členem Pražského dětského sboru pod vedením prof. Čestmíra Staška. Samostatně se věnoval také hře na kytaru a na bicí nástroje.
Po ukončení elektrotechnického vzdělání pracuje jako systémový analytik v různých firmách, v současnosti v TV Nova. Ve volném čase zpívá ve smíšeném pěveckém sboru Gaudium Praha, se kterým pravidelně koncertuje po celé České republice i v zahraničí. Pro pěvecké a nevšední herecké schopnosti byl vybrán pro roli Vaška v koprodukčním nastudování Prodané nevěsty. Ačkoli šlo o jeho první divadelní úlohu, projevil
jejím podáním výjimečný talent a dosáhl tak velkého ohlasu, takže přijal nabídku i na další pěvecko-herecké role, z nichž na prvém místě stojí Jupiter v Nebi na zemi.
Souběžně se věnuje účinkování v souboru Divadlo a život pod režijním vedením Milana Špaleho a činnosti v kapele Modrá synkopa, kde se
soustřeďuje na písničky Jaroslava Ježka ve speciálních aranžích.

Věnuje se také individuálnímu cestovaní po exotických zemích. V posledních letech navštívil Čínu, Peru, Nový Zéland a země Jihovýchodní Asie.

2012 byl na návrh České obce sokolské oceněn Zlatým odznakem J. K. Tyla.
Formulace ocenění: za vzornou reprezentaci sokolského divadla zejména úlohou Vaška v koprodukčním nastudování Prodané nevěsty
Místo udělení: Praha, Divadlo ABC, 1. července 2012
Bibliografie:
Zdroj: Návrh České obce sokolské na ocenění Zlatým odznakem J. K. Tyla, 2012.

Související Obrázky

Pyšely, SDOL TJ Sokol, Prodaná nevěsta, Pavel Urban jako Vašek, 2011
Urban Pavel


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Urban Pavel
Pyšely, SDOL TJ Sokol, Prodaná nevěsta, Pavel Urban jako Vašek, 2011