Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: MIKUŠ, Ján, režisér

Ján Mikuš
Vystudoval činoherní režii na JAMU a už v průběhu studií získal několik divadelních ocenění, mimo jiné i objev roku 2009 na festivalu Next/wave Praha. Je autorem několika her, hostoval v brněnských divadlech, Hadivadle a Huse na provázku.
Věnuje se amatérskému divadlu na Liptově, kde s Divadlem Gasparego získal několik cen, například cenu Grand Prix 2011 na festivalu v Makedonii, naposledy Tvůrčí počin roku 2012 za inscenaci B. M. Koltése Boj černocha se psy, se kterou se chystá na Jiráskův Hronov 2013. Aktuálně se věnuje pedagogické činnosti na soukromé konzervatoři, kde vyučuje herectví.
Bibliografie:
Valašské Meziříčí, Setkání. Oponka 2013, č. 1, s. 7.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':