Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: ROZSYPAL, Břetislav, Slavkov u Brna

Datum narození: 1923
Datum úmrtí: 13.10.1998
Místo úmrtí: Slavkov u Brna
Výrazná osobnost kulturního života ve Slavkově

V roce 1957 se stal novým dirigentem Orchestrálního sdružení Břetislav Rozsypal a na dalších 30 let se stal doslova jeho duší.
Byl neúnavným organizátorem, který se zasloužil o stálé zvyšování umělecké činnosti orchestru, ale též o spolupráci s amatérskými a profesionálními pěvci z operního a operetního souboru brněnských divadel, s amatérskými pěveckými sbory – např. z Křenovic, Heršpic a Morkovic.
Pan Rozsypal se v této době také výrazně zasloužil o rozsáhlou rekonstrukci a dostavbu našeho kulturního domu, pro kterou získal nejen potřebné finanční prostředky, ale též nadšené muzikanty a divadelní ochotníky na výraznou pomoc při prováděných pracích. Společným úsilím tak Slavkov získal výborné moderní kulturní zázemí, které bylo chloubou města i celého okresu.
1968 na jaře byl Společenský dům slavnostně otevřen.

1955 - dirigoval Polskou krev Oskara Nedbala, kterou provedlo Divadlo města Slavkova, dirigoval orchstr prakticky při všech operetních představeních slavkovských ochotníků.

Související Obrázky

Slavkov u Brna, Hudebně-zábavný pořad Setkání v Slavkově, 1987
Slavkov u Brna, MěstKS, Koncert Orchestrálního sdružení - Kruh přátel hudby - plakát, 1978


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':