Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: ŘEZNÍČEK, Cyril

Datum narození: 1892
Místo narození: Žlutava
Datum úmrtí: 1975
Místo úmrtí: Uherské Hradiště
Cyril Řezníček, učitel měšťanské školy v Uherském Hradišti, činorodý aktivista Sokola v roli cvičitele a člena sokolského loutkového divadla v Uherském Hradišti. Na přelomu let 1919/1920 stál rovněž u zrodu místní organizace Skauta. V roce 1922 na naléhání Sokola se zřekl vedení Skauta a věnoval se činnosti v místním Sokole. Byl nadšeným loutkohercem a vedl sokolskou sekci loutkoherectví. Sokolské loutkové divadlo hrálo pro děti s výjimkou prázdnin každou neděli. Pamětníci vzpomínají Cyrila Řezníčka mj. jako bezkonkurenčního Kašpárka.
Bibliografie:
HRABEC, Jaroslav: Každou neděli hrával loutkové divadlo. Jako Kašpárek byl bezkonkurenční!, Dobrý den s kurýrem, Uherské Hradiště 1. 6. 2020.
https://www.idobryden.cz/zajimavosti/ucitel-mestanske-skoly-loutkoherec-a-prvni-vedouci-skautskeho-oddilu-51256.html

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':