Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ochotnické divadlo

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1930
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 195x
Působení: 193x, 194x, 195x
Ochotnické divadlo
1930-1946 i 4 inscenace ročně, operety, veselohry a v období půstu drama, většinou českých autorů. Např. Tři párky od Mikuláše, Myslivecká latina, V zeleném království, Nevěsta dle receptu, Nenapravitelný ničema, Ferdinand spí, Jánošík, Jan Výrava, Selští rebelové, Madlenka z pazderny, Nauč se, synečku, hospodařit, Slovácká krev, Česká chaloupka,Pasekáři, Gorali, Maryša, Na březích Moravy, Otec, Z českých mlýnů, Pasačka z Lurd, Pytlák Mirko, Hanička z Podlesí, Na svatém Hostýnku, Poslední muž, Statek na bílém kameni, Nikdy (drama z doby okupace), V temnotách, Malérečka.
1932-1945 organizátorem uč. Melichar Bábíček.

Po 1950 činnost ochabla.
Bibliografie:
POTYKA, Miroslav: Soubor informací o amatérském divadle v obcích okresu Uherské Hradiště. Rkp. pro MČAD 1998. 18 14 s. PC ART.
Archivy:
SOkA Uh. Hradiště, Kronika obce Částkova

Mapa působení souboru - Ochotnické divadlo

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':