Databáze českého amatérského divadla

Soubory: MY 64

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1958
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1970
Působení: 195x, 196x, 197x
1958-1972 MY 64, založil nadšený divadelní organizátor Josef Rajm.
1959 začal se skupinou 11 mladých lidí nacvičovat první divadelní hru Kudy kam. Uvedl ji ve slavném sále v hospodě U Kotlářů v Butovsi.
1960 Jan Drda: Hrátky s čertem. Mezi mladými herci se objevili i zkušení starší ochotníci, jako bratr Josefa Rajma (role Martina Kabáta) Václav Rajm (role Sarky Farky loupežníka).
1961 poslední hrou na butovské scéně (hospoda byla po úmrtí majitelky paní Kotlářové uzavřena) byla opět hra Jana Drdy: Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert. Postavu Káči velmi pěkně sehrála Míla Šindelářová – Kubištová.

Veškeré rekvizity, kulisy, židle i stoly byly po uzavření hospody převezeny do opraveného sálu v zámku v Tuři, kde se na nepoměrně menším jevišti v ochotnickém divadle pokračovalo.
Bohužel už bez krásné stahovací opony namalované podle motivu K. Hynaise Kde domov můj.
1961 nastudována pohádka Růžové poupě, hrána 3x.
Přes zimu 1962–1963 byla nacvičena pohádka Popelka, dle počtu herců doposud největší hra.
Premiéra se uskutečnila 16.4. 1964 v Tuři, 3 reprízy, okresní porotu pro divadlo byla vybrána na OP do Železnice. - 16.6. 1963 byla hra s velkým úspěchem sehrána před 260 návštěvníky v sále v Železnici.
V této době na Jičínsku existovalo přibližně 30 ochotnických souborů.
1965 Tři zlaté vlasy děda Vševěda, hráno dvakrát. Největší úspěch však měla estráda Děti, láska rodiče. Premiéru měla 13.2. 1965 v Tuři a celkem byla sehrána 10x na různých místech okresu Jičín.

Ještě v tomto roce malá skupina herců V. Gernat, A. Rajmová a I. Formánková, pod režií K. Formánka nastudovala divadlo poezie pod názvem Každá loď má kotvu, svou naději. Dvě reprízy byly sehrány před krajskou porotou na přehlídce divadla poezie v divadle v Turnově.

1966 Estráda pro kočku aneb Kdo se bojí, nesmí do lesa. Výběr písniček a scének V. Gernat, již tehdy talentovaný ochotník. S touto estrádou již tehdy založený soubor MY-64 vystoupil celkem 4x.
1966 J. Brandon- Thomas: Charleyova teta, r. Karel Formánek, patrně největší úspěch v historii souboru, postup na OP o. Jičín do Železnice. Dvojrole Vládi Gernata (druhá v dámském převleku) byla sehrána dokonale, s udivující komediálností. celkem šest repríz. 1969 účast Erbenův Miletín.
1966 a 1967 byla též pořádána malá vystoupení s nastudováním dětské estrády a uvedeny tři pořady Supraphon, s pouštěním hudebních gramofonových desek se slovním doprovodem.

1967 ukončil svoji dlouholetou režisérskou práci Josef Rajm.
Vedoucím a režisérem souboru Karel Formánek: pod jeho vedením
1968 uvedena hra Romance ve třech - poprvé s manželi Coufalovými. Uspořádáno též pohádkové odpoledne s kouzelníkem.
1969 G. Schulze: Čertovy zlaté vlasy, 8 repríz.
1970 nastudována pohádka Kašpárek a Šmidra v Černém hradu, 3 reprízy.

1972 pohádka Podivuhodné příhody pana Pimpipána v režii Vl. Gernata se 2 reprízami byla poslední hrou souboru.
Po tomto roce se soubor rozpadl a činnost ukončil.

Za dobu trvání souborem prošlo téměř 50 herců.
Bibliografie:
Amatérská scéna 1968, č. 2, s. 23.

Zdroj: http://www.butoves.cz/historie/butovsko/100-ochotnicky-soubor-my-64-butoves.html - 110913

Mapa působení souboru - MY 64

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':