Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Vysokoškolský klub PI

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1964
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1965
Působení: 196x
Sezona 1964-65, první a poslední sezona Vysokoškolského klubu Pedagogického institutu Liberec (dále PI), poté se trosky PI postupně stěhovaly do krajského města Ústí nad Labem. Bohatá činnost, mj. hudební večírky (především jazz), autorská čtení, besedy, výstavy, vycházel i časopis Šutr, mladá literární tvorba, divadelní recenze psal R. Felzmann). Divadelně poetické inscenace připravovali R. Felzmann a Vlasta Šulcová, „osamělá dvojice kantorů, kteří recitují a brodí se v nihilismu“. Mimo jiné uvedli: Monology (M. Kundera); Pohřeb blázna (R. Felzmann).
Do klubu začali chodit posluchači Vysoké školy strojní a textilní Liberec (VŠST), kteří převzali iniciativu, navíc PI v Liberci končil.
Bibliografie:
FELZMANN, Rudolf: Podklad pro DBČAD. Rkp. 2 s. 2005. PC ART.

PÓDIA z krabičky. Nesoustavné nahlédnutí do historie malých neprofesionálních scén 60. let 20. století. Praha, NIPOS 2005.
Archivy:
Archiv Rudolfa Felzmanna.

Související Bibliografie

Mapa působení souboru - Vysokoškolský klub PI

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':