Databáze českého amatérského divadla

Soubory: DDS při Bratrství

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1921
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
1921 začal hrát při Bratrství i DDS, tzv. "dorost" Bratrství.
Vedením byl pověřen režisér Hubert Tenk, jenž za spolupráće Hely Trdé, provd. Stejskalové, a Lídy Trdé, provd. Žerděvové, připravil s dětským souborem řadu her, mj.
Štědrý večer po pěti letech,
Kouzelné střevíce,
Princezna Zlatohvězda, Pohádka o zlatém klíči a živé vodě.
K spolupráci získali režiséra Otu Čermáka z brněnského ND, takže děti hrály v řádných odpoledních představeních na jevišti Starého divadla Na Veveří.

1924 však nadřízený školský úřad tuto činnost v podstatě zakázal.
O dobré úrovni práce s dětmi svědčí mj. to, že z "dorostenců" Bratrství vyrostli zdatní herci ochotníci i režiséři, mezi nimi též Rudolf a Karel Högrovi.
Bibliografie:
ČTYŘICET let divadelní jednoty Bratrství v Králově Poli. Sborník vzpomínek, historická stať, soupis sehraných her 1900-1940, soupis členů. Brno-Královo Pole, 1940. 36 s.

Mapa působení souboru - DDS při Bratrství

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':