Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Maňáskový kroužek Tyl PO ZŠ, DLS

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1956
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1959
Působení: 195x
1956-1959 vedl Č. Zapletal st., odchovanec DLS Tatran, maňáskový kroužek Tyl PO ZŠ, pohádky, agitky, komické scénky, pro děti i dospělé.
Kroužek hrával pro děti mateřské školy a pro nižší třídy základní školy.
Kromě Zapletala i další členové působili předtím i souběžně v Šindlerově DLS Tatran - S. Vlček, P. Petřík, L. Mazal, O. Macháčková, E. Polepilová, V. Mikušková.
S komickými scénkami vystupovali v Domově důchodců.
1957 Č. Zapletal, M. Doležal a P. Dočkal dali dohromady maňáskovou agitku, s níž vystoupili v gottwaldovském Domě umění na slavnostním shromážedění ke dni učitelů.
Bibliografie:
VOTÁNEK, Jaroslav: Kronika amatérských loutkářských souborů na Gottwaldovsku. Fryšták - s využitím práce Česlava Zapletala ml.: Tradice českého ochotnického divadla ve Fryštáku, kterou sepsal 1983, při příležitosti Roku českého divadla. Gottwaldov, OKS 1988, s. 42-43.

Mapa působení souboru - Maňáskový kroužek Tyl PO ZŠ, DLS

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':