Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Divadlo v karanténě

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2003
Působení: 200x
Divadlo v karanténě o.s.
Předseda Petr Jan Kryštof, výbor dále Petra Kovářová a Jan Orava.
Na podzim roku 2003 se uskutečnil projekt Hodové divadlo pod záštitou projektu EU Make a Connection - připoj se. Projekt Make a Connection je určen mladým lidem, kteří chtějí přispět svou činností komunitě. Cílem projektu Hodového divadla bylo nacvičit divadelní představení - Šamberkovu Hlavní třídu.

Realizace ochotnického divadelního spolku byl hlavní a prvotní impuls pro založení občanského sdružení. Členové sdružení již měli za sebou několik úspěšných realizací ochotnických divadelních představení.
Také úzce spolupracovali s některými ochotnickými spolky - např. ve Střílkách a Koryčanech.
Divadlo v karanténě navazuje na tradici kočovných divadelních spolků. Jeho cílem je putovat po malých obcích s divadelními představeními.

Před každým divadelním předsatvením realizují v dané obci karnevalově-cirkusový průvod. Hlásí se tím k odkazu kočovnáho divadla. Maškary, chůdaři a žongléři procházejí za rachotu bubnu obcí, předvádějí veselé kousky a principál zve pomocí megafonu na divadelní představení. Snaží oslovit co nejvíce potencionálních diváků, i když nepřijdou na divadelní představení, tak alespoň měli barvitý zážitek.


2003 - F. F. Šamberk: Palackého třída 27.

2006 - Mistr Pleticha - inscenace vychází z úpravy loutkové hry italské verze textu, který v 50.letech pořídil Romuald Kučera a pro živé herce Divadla v karanténě upravili Petr Jan Kryštof a Petra Kovářová. Hrálo se mj. 2007 v přírodním areálu ve Vlkoši, na nádvoří zámku v Miloticích.

2009 - Ciao, cornuto, scénář kol., režie P. J. Kryštof, dramaturgie Petra M. Kovářová, kostýmy Markéta Hanzalová a kol. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín.

2010 Mašíruju na Francúza - bohuslavské legendy.

2010 autorská hra podle Shekepeara: Romeo a Julie - Kaj džas, more - kam jdeš, člověče, režie: P. J. Kryštof, dramaturgie: Jan Motal, romský překlad: Ignác Zíma, hudba Milan Horváth a kol., světla: Bob Racek, scénografie/kostýmy: Zuza Pitnerová. V inscenaci zní romský i český jazyk, charakterizuje ji výrazná hudební a tanečně pohybová složka, součástí je romsko-moravská kapelůa, jejíž muzikanti se zapojují do hry i jako herci. (Hrají: Julie - Janet Prokešová, Romeo - Ondřej Kokorský, Merkucio - Milan Cimerák, Chůva, Samson - Šárka Doležalová, Benvolio - Jan Gregor Körber, Tybalt - Ivo Klvaň, Kapulet - P. J. Kryštof / Tomáš Koňařík , Kapuletová - Zdeňka Kučerová, Kálí, Monteková - Petra Marie Giňová,
Montek - Zoltán Tolvaj, Řehoř, Paris - Jan Motal, Abraham, Vavřinec - Lukáš Suchánek. Dále hrají: Milan Horváth, Radim Babák, Tomáš Jenček, Štěpán Hrobař.)
Bibliografie:
ŠOTKOVSKÝ, Jan: Valašské křoví se má k světu i v roce 2009. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 66 - 67.

Web souboru Divadlo v karanténě.

Související Pojmy

Související www odkazy

Související Obrázky

Kyjov, Divadlo V karanténě, Ciao, cornuto, 2009


Mapa působení souboru - Divadlo v karanténě

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Kyjov, Divadlo V karanténě, Ciao, cornuto, 2009