Databáze českého amatérského divadla

Soubory: OB / ZK ROH UP / SZK

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1950
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 196x
Působení: 195x, 196x
1950 zřízena OB. Časté hostování profes. souborů, např. zájezdy do profes. divadel Brna.
I za této situace ochotníci pokračovali v činnosti. Vedle českých her h. ruské a sovětské autory a aktuální současné hry.
1951 DS pod ZK ROH UP, ročně 2-3 hry, cca 10 představení, kvalitní úroveň.

1963 DS SZK - J. K. Tyl: Fidlovačka, neb, Žádný hněv a žádná rvačka, účast na okresní přehlídce v Drnovicích.
1963 K. Čapek: Bílá nemoc, úspěšná inscenace.
1968 K. Čapek: Matka, režie Karel Frank a Kauf.
1969 - 5., 6. a 12. 7. - Jar. Vrchlický: Noc na Karlštejně, režie Ludvík Čvančara, hráno v zámecké zahradě v Habrovanech, suverénní výkon podala Eliška Puťková jako královna Alžběta. Lída Lužová hrála Alenu jako čiperné děvče s neutuchajícím půvabem. Ing. Filip jako císař Karel IV.dal roli majestátnost i prudký panovnický vzruch. Zdeněk Julínek jako Hlásník prokázal smysl pro komiku. Scéna Miloše Bednaříka byla malebná a v scenérii habrovanského zámku plně působivá.

1968 - 23. 12. premiéra - Karel Fořt, hudba Emilián Starý: Z českých mlýnů, opereta. Režie ing. Filip, 50 účinkujích, písně nacvičil kapelník Frant. Pištělák, z komických rolí se výrazně uplatnila Olga Segetová jako komická Filoména. Příprava - práce s textem, zpěvy, baletem, s dětmi se sborem zabrala 3000 hodin, ale její poctivost byla na výsledku vidět - všechna 3 představení svým humorným nadhledem nad plytkým libretem přesvědčivě pobavila diváky a byla vyprodána.
Bibliografie:
ČAPKOVU Bílou nemoc ... (podepsáno –svo-) Rovnost Brno-venkov, 1963, 12. 12., rubrika Krátce z kultury. (Excerpovala Markéta Čížková, stud. KDS FF MU Brno.)

DIVADLO na Vyškovsku. (Podepsáno –dob-) Rovnost Brno-venkov, 1963, 11. 6. (Excerpovala Markéta Čížková, stud. KDS FF MU Brno.)

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II.díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2002, s. 404.

ROBEŠ, Bohumil: Vyhověli přání publika (Z českých mlýnů). Náš život 10. 1. 1969.
----
Náš život, 10. 1. 1969, červenec 1969.

Mapa působení souboru - OB / ZK ROH UP / SZK

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':