Databáze českého amatérského divadla

Soubory: ZŠ Hutník

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2007
Působení: 200x
2007 Spoustu skvělé zábavy připravily stovkám spokojených diváků děti ze Základní školy Hutník. Divadelní představení Čtverák hastrman sklidilo v jejich podání velký úspěch.
„Příprava nám zabrala celý školní rok. Při nácviku jsme se scházeli každou středu odpoledne vždy od dvou do čtyř hodin,“ uvedla učitelka českého jazyka a hudební výchovy Eva Gazárková, která divadelní kroužek při základní škole vede. Poté prozradila, že děti mají o divadlo mimořádný zájem, proto se vždy na začátku školního roku musí dělat konkurz. Přijít na něj mohou žáci od třetí do deváté třídy. Úspěch mají ti, kdo se nebojí a jsou ve svém projevu odvážné. „Jsou to takoví inteligentní rošťáci,“ upřesnila učitelka a režisérka v jedné osobě Eva Gazárková.
Divadelní přestavení Čtverák hastrman je už jedenáctým kusem v pořadí, který školáci nacvičili. Vesměs se přitom jednalo o upravené pohádky, aby obsah oslovil lidi dnešní doby. V repertoáru mladých divadelníků už ale jednou byla také detektivka a muzikál. Během hodiny a čtvrt se tentokrát na scéně vystřídalo všech jedenadvacet členů školního ansáblu.
Skvělé výkony malých herců umocnily kostýmy a vše oživila hudba, jejímž autorem je učitel Ladislav Vystrčil. Ten zároveň napsal i scénář.
„Děti jsou úžasné. Při nácviku bylo vidět, že to dělají rády a podle toho také vypadala spolupráce,“ uvedl učitel českého a anglického jazyka. „Hraji čtvrtým rokem a moc mne to baví. To byl také důvod, proč jsem zůstal členem kroužku, i když už prvním rokem studuji na Střední odborné škole ve Strážnici,“ uvedl hlavní představitel hastrmana Jan Kakos. Mladí divadelníci tento týden odehrají šest vystoupení. Symbolické vstupné ve výši deseti korun pokryje potřebné náklady.

Text Lenka Fojtíková 2007

Související www odkazy

Související Obrázky

17655 Veselí nad Moravou, ZŠ Hutník, Čtverák hastrman, 2007
Veselí nad Moravou, ZŠ Hutník, Čtverák hastrman, 2007


Mapa působení souboru - ZŠ Hutník

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Veselí nad Moravou, ZŠ Hutník, Čtverák hastrman, 2007
17655 Veselí nad Moravou, ZŠ Hutník, Čtverák hastrman, 2007